آنچه باید در مورد پرخوری عصبی بدانید!

آنچه باید در مورد پرخوری عصبی بدانید!

پیش از توضیح علل و درمان پراشتهایی (پرخوری) عصبی به تعریف مختصری در مورد بیماریی پرداخته میشود. اساسا پرخوری عصبی نوعی اختلال در غذا خوردن میباشد که با دوره های مکرر پر خوری و سپس اقدامات متنوع ( ایجاد استفراغ ساختگی، اسهال و …) جهت جبران آن دنبال میگردد. در واقع هدف بیماران حفظ وزن موجود یا حتی کاهش آن میباشد ولی گاهی توانایی کنترل اشتها خود را از دست میدهند. این پرخوری ها سبب حالت وحشت زدگی در فرد میشود سپس موجب اقدامات جبرانی برای اجتناب از افزایش وزن مورد هراس بیمار میگردد.

مطالعات صورت گرفته نشان میدهند حدود۲-۴% زن های جوان به آن مبتلا میباشند پس شیوع آن کم نیست! به طور کلی ۱% جامعه به آن ابتلا دارند و احتمال بروز آن در خانم ها بیشتر است.

در مورد علل احتمالی آن میبایست به برخی علل هورمونی و به اصطلاح نوروترانسمتری اشاره کرد که بدنبال مصرف برخی داروها بهبودی حاصل میشود. اما از سویی دیگر نقش علل اجتماعی را در ایجاد این بیماریی نمیتوان نادیده گرفت به طور مثال تحقیقات نشان داده است در خانواده این بیماران میزان صمیمیت کمتر است و مشکلات خانوادگی در این افراد مشهودتر میباشد. اما علت احتمالی دیگر وجود برخی مشکلات روانشناختی در فرد میباشد که نیاز به بررسی دقیق دارد.

به طور کلی درمان این افراد به صورت سرپایی و با کمک درمان ترکیبی ( دارودرمانی و رواندرمانی) صورت میگرد. با توجه به اینکه اغلب این بیماران همکاری خوبی با درمانگر دارند احتمال پاسخ مناسب به درمان بسیار زیاد است.

برخی از خدمات دکتر سعید انصاری روانپزشک
درمان استرس
درمان اضطراب
درمان اختلال  خواب
راه های ارتباطی
شماره تماس: 02126415010 – 09016852008
منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم
با تشکر مدیریت سایت انصاری روانپزشک

برای اطلاع از بهترین روانپزشک در تهران روی ادامه مطلب کلیک کنید .

 

پاسخ

هشت − دو =

Call Now Button