اوتیسم

اوتیسم

اوتیسم چیست؟

اساسا اختلال اوتیسم بر نحوه ارتباط افراد و هم چنین درک دنیای اطرافشان تاثیر می گذارد. نشانه های اوتیسم در افراد متفاوت است برخی افراد از قدرت یادگیری خوبی برخور دارند، بدون کمک ديگران کار می کنند و به زندگی خود ادامه می دهند در حالی که برخی دیگر مشکلات یادگیری دارند و یا وضعیت سلامتی شان به گونه ای است که به مراقبت و توجه بیشتری نیاز دارند.

اوتیسم

اوتیسم

سن شیوع اوتیسم

اوتیسم اغلب از سن دو سالگی شروع می شود،که در پسر بچه ها دو برابر دختر بچه ها شایع می باشد.

علت اوتیسم

علت اصلی این اختلال هنوز به طور قطع مشخص نشده است اما مطالعات نشان می دهند اوتیسم جنبه ژنتكى دارد و جهش های ژنی و یا هر گونه تغییر در ژن هایی که مستقیما بر روی مغز تاثیر می گذارند احتمال ابتلا به اوتیسم را افزایش می دهند.

علائم اوتیسم

بسیاری از کودکان مبتلا به شتا زمان شروع این سندرم کاملا طبیعی هستند و بتدريج والدین متوجه رفتارهای غیر عادی کودک خود از جمله؛ تکرار برخی از کارها، عدم برقراری ارتباط چشمی با دیگران، خیره شدن به یک نقطه و عدم تمایل به برقراری ارتباط با دیگران خواهند شد.
در برخی کودکان اوتیسمی تکان دادن بیش از حد دست و پا و یا تولید صداهای غیر عادی مشهود است. این کودکان اغلب تن صدای پایینی دارند و نسبت به صداها، بو و مزه حساس هستند.

درمان اوتیسم

درمان قطعی برای اوتیسم وجود ندارد. رفتار درمانی، از جمله اقدامات درمانی است که از سوی روان پزشک انجام می شود. در این جلسات مهارت های لازم به کودک آموزش داده می شود، اما بسیاری از کودکان اوتیسمی بدون کمک والدین خود نمی توانند زندگی کنند.
برنامه های آموزشی خاص در مدرسه، از دیگر اقداماتی است که می تواند به بهبود عملکرد ذهنی یک کودک اوتیسمی کمک کند. این قبیل آموزش ها و تحلیل رفتارها جزء روش های درمانی مورد تائید می باشد. در بسیاری از جلسات مشاوره والدین بایستی به مراقبت و توجه بیشتر نسبت به کودک اوتیسمی خود تشویق شوند. ضمنا در صورت ضرورت جهت كاهش برخى علايم مى توان دارو درمانى نيز مدنظر باشد تا از شدت علايم كاسته شود.

برخی از خدمات دکتر سعید انصاری روانپزشک

درمان افسردگی
درمان استرس
درمان اضطراب
درمان اختلال  خواب
راه های ارتباطی
شماره تماس: 02126415010 – 09016852008
منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم
با تشکر مدیریت سایت انصاری روانپزشک

پاسخ

15 − 11 =