حل اختلافات زناشويى

حل اختلافات زناشويى

راه های بيشماری برای حل اختلافات زناشويى وجود دارد که هر کدام به نحوی تاثیرگذار هستند. اغلب مشکلات زناشویی را در صورتی که منبع اصلی مشکل درست تشخیص داده شود می توان رفع کرد. ولی در حقیقت تشخیص علت اصلی اختلاف ساده نيست! در موارد بسیار نادری پیش می آید که مشکل تنها از سوی یک نفر باشد و در اکثر موارد مشکل از هر دو طرف نشآت می گیرد.
زوجین می توانند بر سر مشکلات بسیاری مانند روابط جنسی با یکدیگر درگیر شوند. برای مثال زن احساس می کند که در طول رابطه جنسی احترام لازم را از همسر خود دریافت نمی کند و به این دلیل لذت لازم را از رابطه نمی برد. همچنین بسیاری از مشکلات کوچک می توانند در نتیجه مشکلات بزرگتر باشند.

حل اختلافات زناشويى

حل اختلافات زناشويى

در اغلب مواقع حل یکسری مشکلات ساده نمی باشد. احساسات در اصل در قلب بسیاری از مشکلات زناشویی می باشد حتی بسیاری از مشکلاتی که در ظاهر اصلاً احساسی نیستند ریشه ی احساسی دارند. شناخت نقش احساسات در بسیاری از درگیری ها، اولین اقدام مهم برای رفع اختلافات زناشویی می باشد و باید به احساسات نهفته در طرفین توجه نمود.

آیا اختلافات زناشویی مهم هستند؟

توجهی که به درگیری های زناشویی می شود با توجه به پیامد های این مشکلات بر سلامت روحی، جسمی و سلامت کلی خانواده قابل درک است. اختلافات زناشویی شروع بسیاری از مشکلات دیگر مانند اختلال غذا خوردن، مصرف الکل و افسردگی می شود.
پرخاشگری فیزیکی در 30 درصد از زوجین در آمریکا رخ می دهد که 10 درصد از آنها به جراحت ها و آسیب های جدی منجر می شوند. همچنین بسیاری از مشکلات بین زن و شوهر می تواند پیامد مخربی بر تربیت کودکان، اختلاف بین والدین و فرزندان و اختلاف بین فرزندان در خانواده داشته باشد. بنابراین این اختلافات نقش مهمی در سلامت کلی خانواده داشته و باید در اولین فرصت برای رفع آنها اقدام شود.

دکتر انصاری روانپزشک و متخصص اعصاب و روان، در جلسات روان درمانی و زوج درمانی از روش های نوینی برای درمان مشکلات زناشویی استفاده می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 02122771870 – 02122790453 تماس بگیرید برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

دلیل اصلی اختلافات زناشویی چیست؟

برای حل اختلافات زوجین باید در ابتدا دلیل اصلی را مشخص نمود. زوجین همیشه بر سر 5 مساله اصلی که فکر می کنند دلایل اصلی اختلاف می باشد، نمی جنگند. 5 مساله اصلی شامل پول، روابط جنسی، بزرگ کردن فرزندان، خانواده زن یا شوهر و کارهای خانه می باشند. در حقیقت اختلاف بین زوجین زمانی است که یکی از طرفین یا هر دو احساس می کنند که شریک زندگی شان به وی توجه لازم را ندارد.
جدا شدن ارتباط عاطفی در اکثر روابط بین زوجین زمانی رخ می دهد که ترس و اضطراب در یکی از زوجین، این احساس را در طرف مقابل ایجاد می کند که برای همسرش کافی نمی باشد. و در پی آن اختلافات دیگر و درگیری های ثانویه به وجود می آیند.
منبع : https://www.psychologytoday.com/us/blog/anger-in-the-age-entitlement/201104/marriage-problems-why-couples-fight

پاسخ

18 − چهار =

Call Now Button