درمان کودکان بیش فعال با نوروفیدبک

درمان کودکان بیش فعال با نوروفیدبک

مغز انسان دارای پیچیدگی های بسیاری می باشد و دائم در حال فعالیت فیزیولوژی می باشد . مشاهده این تغییرات با چشم امکان پذیر نمی باشد . امواج مغزی دائما در حال تبادل اطلاعات می باشند بدون اینکه شما از آن خبر داشته باشید . یکی از روش های آگاهی و شناخت نسبت به فعالیت های مغزی کاردبرد نوروفیک می باشد . امروزه برای درمان عصبی – رفتاری کودکان بيش فعالی- کمبود توجه و تمرکز از نوروفیدبک استفاده می شود. در اثر تحقیقاتی که درباره روش درمانی نوروفیدبک در درمان کودکان بیش فعالی کمبود توجه انجام شده در بیشتر موارد بهبودی حاصل شده و اثرات آن در اغلب موارد طولانی مدت می باشد . همچنین از فواید این روش می توان به درگیر بودن کودک در روند درمان اشاره كرد.

درمان-کودکان-بیش-فعال-با-نوروفیدبک

درمان-کودکان-بیش-فعال-با-نوروفیدبک

کاربرد نوروفیدبک در درمان کودکان بیش فعال

1. کنترل رفتار از طریق نوروفیدبک برای کودک فراهم می شود.
2. جایگزین ساير روش های درمانی 3. تغییر رفتار های مغز و از بین بردن عملکردهای بیش فعالی

تاثیر نوروفیدبک بر بیش فعالی کودکان

نوروفیدبک مانند آینه که ظاهر ما را نشان می دهد تغییرات و فعالیت هایی که در مغز ما رخ می دهد را نشان می دهد. این روش از طریق ابزارهای الکترونیک پیشرفته و کامپیوتر انجام می شود و اطلاعاتی از فعالیت مغز ما را در اختیار متخصصان قرار می دهد. در مغز واکنش های فیزیکی و امواجی وجود دارد که بر رفتار و عملکرد انسان تاثیر می گذارد از طریق نوروفیدبک این تغییرات ثبت می شود و به صورت تصویر در مانیتور قابل مشاهده می باشد.

تغییرات رفتاری در کودکان بیش فعال بعد از نوروفیدبک

1. به دست آوردن تمرکز و دقت در انجام کارهای روزمره مانند انجام تکالیف و یادگیری درس در کلاس
2. تغییر در خلق و خوی کودک بعد از درمان که در این مواقع کودک رفتارهایى مانند پرخاشگری ، طغیانگری، دعوا و لجبازی را دیگر ندارد.
3. اغلب بعد از درمان مشکلات در روابط كودك با اطرافیان و همیالان كاهش مى يابد و در نتیجه روحیه اعتماد به نفس بالایی پیدا می کند.
4. با روش نوروفیدبک تمركز مى تواند افزايش يابد و حافظه کودک تقویت شده.
5. کودک بعد از درمان نظم پیدا کرده و به راحتی کارهای خود را انجام می دهد.
و نكته پايانى و با اهميت آنكه، همه كودكان از اين روش درمانى سود نمى برند لذا پيش از هر اقدامى جهت استفاده از نوروفيدبك حتما با پزشك متخصص اعصاب و روان مشورت نماييد و نظر ايشان را جويا شويد.

برخی از خدمات دکتر سعید انصاری روانپزشک
درمان استرس
درمان اضطراب
درمان اختلال  خواب
راه های ارتباطی
شماره تماس: 02126415010 – 09016852008
منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم
با تشکر مدیریت سایت انصاری روانپزشک

برای اطلاع از بهترین روانپزشک در تهران روی ادامه مطلب کلیک کنید .

 

پاسخ

دو + 5 =

Call Now Button