علائم جسمی افسردگی

علائم جسمی افسردگی

آیا احساس خستگی دائمی دارید؟

آیا دیر خوابتان می برد؟

آیا تمایلی به انجام کارهای مفرح و لذت بخش ندارید؟

آیا احساس افسردگی و نا امیدی دارید؟

این ها سوالاتی هستند که روانپزشک از بیمارخود می پرسد تا از وجود افسردگی اطمینان یابد. افسردگی، احتمال ابتلا به بیماری های قلبی، سکته، مشکلات تنفسی و یا مشکلات عصبی را افزایش می دهد.

علائم-جسمی-افسردگی

علائم-جسمی-افسردگی

علائم جسمی افسردگی

در این مقاله، به بررسی علائم فیزیکی افسردگی می پردازیم:

  • مشکلات خواب

افسردگی، بر روی بدن و ذهن تاثیرات منفی می گذارد. اختلال در خوابیدن، یکی از شایع ترین علائم جسمی این اختلال است. با این که  افراد افسرده، انرژی کمی دارند و همواره احساس خستگی می کنند، اما به هنگام خواب با مشکل مواجه می شوند.

  • افزایش و یا کاهش وزن

افسردگی با تاثیر بر روی هورمون های تنظیم کننده اشتها، می تواند باعث افزایش و یا کاهش اشتها شود. در واقع، هنگام افسردگی فرد نمی داند که چه زمانی گرسنه است، و یا چه زمانی باید غذا بخورد. به همین خاطر، افراد افسرده یا بیش از حد معمول غذا می خورند و یا اشتهایشان را از دست می دهند.

کم خوابی ناشی از افسردگی، یکی دیگر از دلایلی است که اشتهای فرد کاهش می یابد.

  • مشکلات گوارشی

تهوع، سوزش معده، و یبوست از جمله علائمی هستند که با افسردگی مرتبط هستند و در صورتی که فرد از اختلالات هیجانی رنج ببرد، این علائم شدت نیز می گیرد. معده و روده، قسمت هایی هستند که به شدت تحت تاثیر استرس و یا سایر شرایط روانی قرار می گیرند.

  • درد قفسه سینه

افراد مبتلا به بیماری های قلبی، که افسردگی هم دارند، بیشتر با علائم  و نشانه هایی هم چون درد قفسه سینه رو به رو هستند. افسردگی و هیجان، ریتم ضربان قلب را تغییر می دهند، باعث می شوند فشار خون بالا برود، سطح انسولین و کلسترول خون بالا می رود، و تولید هورمون استرس نیز افزایش می یابد.

افزایش ضربان قلب و درد قفسه سینه، از جمله علائم افسردگی می باشد.

 افسردگی، احتمال ابتلا به بیماری های قلبی، سکته، مشکلات تنفسی و یا مشکلات عصبی را افزایش می دهد. دکتر انصاری روانپزشک  و متخصص اعصاب و روان از روش های نوینی برای درمان افسردگی استفاده می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02122771870 – 02122790453تماس بگیرید برای ارتباط با دکتر به آدرس تلگرام و اینستاگرام مراجعه کنید.

برخی دیگر علائم و نشانه های فیزیکی افسردگی عبارتند از:

  • دردهای عضلانی
  • سر درد و میگرن
  • پشت درد
  • عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی

ورزش و تمرینات بدنی از جمله اقداماتی است که از سوی روانپزشک توصیه می شود. ورزش باعث ترشح بیشتر هورمون ها و مواد شیمیایی در مغز می شود، در نتیجه، باعث می شود تا شما احساس بهتری داشته باشید و درد و خستگی از بدن شما دور شود. علاوه بر این، ورزش، به تنظیم خواب شما نیز کمک می کند.

Source: https://www.webmd.com

مطالب مرتبط با این مقاله:

علائم افسردگی

کاهش افسردگی با ورزش

رابطه اضطراب و افسردگی

زنان بیشتر از مردان دچار افسردگی می شوند

پاسخ

20 − شش =

Call Now Button