مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج ، نوعی مشاوره روانشناختى است که به زوجین کمک می کند قبل از ازدواج و بعد از آن، شناخت بهتری از تفاوت های هم پیدا کنند، بتوانند مسائل و مشکلات خود را راحت تر حل کنند و روابط قوی تر و صمیمانه ترى با هم داشته باشند. در جلسات مشاوره اغلب هر دو (زن و مرد) شرکت می کنند و گاهی مشاوره به صورت فردی نیز انجام می شود.

مشاوره-ازدواج

مشاوره-ازدواج

مشاوره ازدواج چیست؟

تحکیم روابط زوجین و یا فهم بهتر از یکدیگر از جمله دلایل انجام مشاوره ازدواج می باشد. به عبارت دیگر مشاوره ازدواج، به بهبود روابط زن و شوهر کمک می کند. برخی دیگر از اهداف انجام مشاوره عبارت است:

– بهبود مشکلات مربوط به برقراری ارتباط با یکدیگر

– مشکلات جنسی

– اختلاف در بزرگ کردن کودکان

– خیانت ها(روابط خارج از ازدواج)

و..

در جلسات مشاوره، زوجین در خصوص جنبه های مثبت و منفی رابطه خود صحبت می کنند، در نتیجه می توانند با منبع اصلی اختلاف شان آشنا شوند و سعی در رفع اختلاف ها داشته باشند.

در مشاوره ازدواج چه می گویند؟

برخی موارد که در مشاوره ازدواج باید در نظر داشته باشید:

– ممکن است در ابتدا مطرح کردن برخی موارد برای شما سخت باشد اما روانپزشک با مطرح کردن یک سری سوالات سکوت جلسه را می شکند و بحث بر سر موضوعات اصلی آغاز می شود.

تحکیم روابط زوجین و یا فهم بهتر از یکدیگر از جمله دلایل انجام مشاوره ازدواج می باشد. به عبارت دیگر مشاوره ازدواج، به بهبود روابط زن و شوهر کمک می کند. یکی از خدمات دکتر انصاری روانپزشک و متخصص اعصاب و روان ، زوج درمانی می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02122771870 – 02122790453تماس بگیرید برای ارتباط با دکتر به آدرس تلگرام و اینستاگرام مراجعه کنید.

– در صورتی که طرف مقابل شما تمایلی به شرکت در جلسات مشاوره ندارد، به تنهایی در جلسات شرکت کنید. با این کار شما بیشتر با رفتارها و عکس العمل های خودتان آشنا می شوید.

بیشتر بخوانید
اختلال آزار دهنده اى به نام وسواس

– اساسا تعداد جلسات مشاوره به وضعیت روابط زوجین بستگی دارد، ممکن است برخی زوجین به تعداد جلسات مشاوره بیشتری نیاز داشته باشند.

– گاهی روانپزشک از زوجین می خواهد که یک سری کارها را نیز در منزل انجام دهند. به عنوان مثال، زمانی را به گفت و گو با هم اختصاص دهند، بی آنکه به موضوع دیگری اهمیت داده شود.

اگر شما جزء آن دسته از زوج هایی هستید که در روابط خود با یکدیگر مشکل دارید حتما مشاوره ازدواج را دنبال کنید. این مشاوره به بهبود روابط و تقویت بنیان خانواده کمک می کند.

مطالب مفید با این مقاله :

مشکلات زناشویی

مشکلات رابطه جنسی

از تایید همسرتان دست برندارید.

دکتر سعید انصاری

دارای گواهینامه تخصصی اعصاب و روان با نمره ممتاز، مسئول آموزش دانشجویان پزشکی در بخش روانپزشکی، مسول مرکز درمان سومصرف مواد (MMT) بیمارستان، برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوع اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی، دوره تخصصی زوج درمانی زیر نظر دکتر سامرند سلیمی، دارای گواهینامه هیپنوتیزم تراپی از انجمن هیپنوتیزم ایران، دارای گواهینامه تخصصی نوروفیدبک، همکاری با رادیو سلامت، دوره تخصصی سکس تراپی، انجام مطالعات مختلف و نوشتن مقالات متعدد در زمینه روانپزشکی، عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران، برگزاری کارگاه های مختلف خانواده درمانی، زوج درمانی، فرزندپروری و مشاوره پیش از ازدواج و …

پاسخ

Call Now Button