نکاتی برای مقابله با افسردگی در رابطه

اگر با کسی که افسردگی دارد در رابطه هستید، احتمالا احساسات منتاقض و سوالات زیادی دارید.

افسرده بودن واقعا چگونه است؟ چطور می توانید شرایط سخت را پشت سر گذارید؟ علائم افسردگی و درمان آن چه تاثیری بر رابطه ی شما دارد؟ تجربه ی رابطه با شخصی که افسردگی دارد بسیار خاص است پس ما در این مقاله نکاتی را ذکر می کنیم که می توانند در رابطه ی عاشقانه به شما کمک کنند.

رابطه-با-فرد-افسرده1. اطلاعات کسب کنید

کسب اطلاعات در مورد تمام چیزهایی که به افسردگی مربوط می شوند مانند علائم، درمان و دلایل بیماری بهترین روش برای حمایت از کسی است که دوست دارید. از پزشک در مورد تمام منابع تایید شده ای که در مورد افسردگی اطلاعات دارند بپرسید و یا در اینترنت جستجو کنید.

2. واقعیت را از چیزهای غیر واقعی جدا کنید

افسانه هایی در مورد افسردگی وجود دارند. برای مثال، با تنبلی و یا ضعف بدنی افسردگی می گیرید. اگر اطلاعاتی در مورد افسردگی ندارید در مورد آن اطلاعات لازم را کسب کنید و به این افسانه ها توجه نکنید.

شما می توانید با استفاده از احساسات و تجربیات  همسر خود در مورد این بیماری آگاه شوید .

خودکشی یکی از ریسک های جدی افسردگی است پس بسیار مهم است که برای شخصی که دوست دارید مکانی امن را فراهم کنید   ( مثلا هرگونه الکل، مواد مخدر و اسلحه را از بین ببرید ) و اگر همسر شما حرف از خودکشی زد آن را جدی بگیرید.

بیشتر بخوانید
چگونه دچار افسردگی دوران کرونا نشویم؟

3.از خودتان مراقبت کنید

کنار آمدن با شخصی که افسردگی دارد می تواند بسیار دشوار باشد. بهتر است کمی وقت برای خودتان صرف کنید زیرا مراقبت از خودتان عمل خودخواهانه ای نیست. در واقع وقتی هردو زمانی را صرف مراقبت از ذهن، روح و جسم خود می کنید شرایط بهتر می شود. در ادامه مواردی که می توانند به بهبود شرایط جسمی و روحی شما کمک کنند را با هم مرور می کنیم:

*رژیم سالم داشته باشید.

*ورزش کنید.

*خواب کافی داشته باشید.

*در فعالیت هایی که از انجام آنها لذت می برید شرکت کنید.

*مدیتیشن کنید.

*ریلکس کنید.

*به طبیعت بروید.

*اجتماعی باشید.

 

همچنین با مراقبت از خود متوجه می شوید که چه زمانی رابطه را به پایان برسانید. باید در مورد این تصمیم با دقت فکر کنید. اگر بیماری همسر شما سلامتی روحی و جسمی خود و فرزندانتان را به خطر می اندازد، باید او را ترک کنید.

 

4.از دیگران کمک بگیرید

وقتی کسی که دوست دارید افسردگی دارد بسیار طبیعی است که شما احساس عصبانیت، افسردگی و یا ناراحتی کنید. با این حال بسیار مهم است که  که مانع از بیشتر شدن این احساسات شوید.

متخصص، مشاور و گروه حمایتی فقط برای کسانی که افسردگی دارند نیستند. کمک گرفتن از مشاور و متخصص باعث می شود که احساس حمایت شدن کنید، نا امیدی شما را از بین می برد و به شما کمک می کند که نسبت به احساسات خود آگاه باشید.

درمان همچنین به شما کمک می کند تا جواب تمام سوالاتی که در مورد این بیماری دارید بگیرید. حتی اگر به پزشک مراجعه نمی کنید، بسیار مهم است که از طریق اینترنت جوابی برای سوالات خود بدست آورید.

بیشتر بخوانید
افسردگى شايعترين علت خودكشى

5. در کنار همسر خود بمانید

مهمترین کاری که باید برای پارتنر خود انجام دهید این است که در کنار او باشید، او را حمایت کنید و زمانی که در مورد احساساتش صحبت می کند به او گوش کنید.

به او بگویید که از دکتر برای درمان وقت می گیرید و به او در کارهای منزل و هر کاری که او را درگیر می کند کمک می کنید. همسر خود را مطمئن کنید که در روند درمان در کنار او هستید و اگر به چیزی احتیاج داشت به او را کمک می کنید.

 

6.مسائل را شخصی نکنید

در زمان افسردگی شخص کارهایی را انجام می دهد که وقتی از لحاظ روحی سالم است آن کارها را انجام نمی دهد. شخص افسرده ممکن است عصبانی و آزار دهنده باشد و یا ممکن است علاقه ای به وقت گذراندن با شما و انجام فعالیت هایی که قبلا از انجام آنها با شما لذت می برد نداشته باشد. همسر شما ممکن است علاقه ی خود به رابطه ی جنسی را از دست بدهد.

این مسائل به این معنا نیستند که همسر شما دیگر به شما اهمیت نمی دهد و برای او مهم نیستید بلکه از علائم بیماری هستند و به درمان احتیاج دارند.

7.در امور خانه کمک کنید

درست مثل هر بیمار دیگری، شخص افسرده ممکن است علاقه ای به پرداخت قبوض و انجام کارهای خانه نداشته باشد. بنابراین تا زمانی که شخص بهبود پیدا کند شما باید کارهای خانه را انجام دهید.

8. درمان بسیار مهم است

درمان در روند بهبود شخص افسرده بسیار مهم است. شما با یاد آوری وقت ملاقات با پزشک و مصرف به موقع دارو ها می توانید به درمان همسر خود کمک کنید. شما همچنین می توانید او را مطمئن کنید که درخواست کمک نشانه ی ضعف نیست و نباید از آن خجالت بکشد.

بیشتر بخوانید
افسردگی شیدایی

9.امید بدهید

هر وقت که لازم بود با یاداوری دلایلی برای ادامه ی زندگی به او امید دهید برای مثال می توانید با او در مورد فرزندانی که دوست دارند و حیوان خانگی که برایشان اهمیت دارد صحبت کنید. این دلایل می تواند به آنها کمک کنند تا به زندگی ادامه دهند.

10. ابراز علاقه کنید

افسردگی می تواند به شخص احساس اضافه بودن بدهد. در چنین مواقعی شخص افسرده فکر می کند که ارزش دریافت عشق و حمایت ندارد. به او براز علاقه کنید و بگویید که درک می کنید افسردگی روی افکار، احساسات و رفتار او تاثیر گذاشته است. به او اطمینان دهید که تا زمانی که بهبود پیدا کند در کنارش هستید و او را حمایت می کنید.

منبع : https://www.verywellmind.com/relationships-and-depression-10-tips-to-cope-1067466

admin

پاسخ

Call Now Button