نقص توجه و بیش فعالی در بزرگسالان

نقص توجه و بیش فعالی در بزرگسالان

بسیاری افراد از وجود نقص توجه و بیش فعالی خود بی خبرند! افراد مبتلا به چنین اختلالی مشکلات تمرکز دارند، به این معنا که نمی توانند بر روی کار خاصی تمرکز کنند و اغلب چند کار را همزمان با هم انجام می دهند و با شکست مواجه می شوند، مشکلاتی را در برقراری روابط خود در محیط کار دارند، یا دیر در جلسات و قرار های كارى خود حاضر می شوند.

نقص-توجه-و-بیش-فعالی-در-بزرگسالان

نقص-توجه-و-بیش-فعالی-در-بزرگسالان

تشخیص نقص توجه و بیش فعالی در بزرگسالان

افرادی که فکر می کنند به چنین اختلالی دچار هستند بهتر است به یک روان پزشک مراجعه کنند. از آن جا که این اختلال ریشه در دوران کودکی فرد دارد و از همان دوران آغاز می شود، روانپزشک به بررسی گذشته و رفتارهای فرد در دوران کودکی، مدرسه و روابط فرد با دوستان، آشنایان و افرادی که با او در ارتباط بوده و هستند می پردازد. در برخی موارد، تست های فیزیکی و یا روان شناختى نیز انجام می شود.
تشخیص نقص توجه و بیش فعالی در بزرگسالان، به شناسایی علت بروز و درمان این اختلال کمک می کند.

درمان نقص توجه و بیش فعالی در بزرگسالان

این اختلال در بزرگسالان، با مصرف دارو، روان درمانی و یا هر دو مورد همزمان انجام می شود. داروهای ضد افسردگی و محرك از جمله داروهایی هستند که از سوی روان پزشک تجویز می شوند. این قبیل داروها با تاثیر بر مواد شیمیایی مغز به روند بهبود و درمان فرد کمک می کنند.
قبل از مصرف دارو، مصرف داروهای دیگر، شرایط فیزیکی بیمار از جمله؛ دیابت، فشار خون بالا، افسردگی و یا اضطراب نیز باید بررسی شود، زیرا احتمال تداخل دارویی وجود دارد. طی روان درمانی، توانایی فرد در تصور کاری که می خواهد انجام دهد بالا می رود و بیمار یاد می گیرد قبل از اقدام به هرکاری، ابتدا در مورد آن فکر کند و سپس تصمصم به انجام آن کار بگیرد.
در حین درمان، گاهی روانپزشک از بیمار می خواهد تا تغییراتی را در سبک زندگی داشته باشد، به عنوان مثال، غداهای سالم تری مصرف کند، زمان بیشتری را به ورزش کردن اختصاص دهد و فضای خانه و کار خود را به گونه ای طراحی کند که میزان حواس پرتی به حداقل برسد.

برخی از خدمات دکتر سعید انصاری روانپزشک
درمان استرس
درمان اضطراب
درمان اختلال  خواب
راه های ارتباطی
شماره تماس: 02126415010 – 09016852008
منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم
با تشکر مدیریت سایت انصاری روانپزشک

برای اطلاع از بهترین روانپزشک در تهران روی ادامه مطلب کلیک کنید .

پاسخ

5 × چهار =

Call Now Button