چند نكته اثرگذار در ارتباط با همسرتان!

چند نكته اثرگذار در ارتباط با همسرتان!

داشتن اختلاف در هر رابطه ای کاملا طبیعی است اما نحوه مواجهه با مشکلات مهم است. ادامه دار شدن اختلاف می تواند منجر به بروز مسايل جبران ناپذیر برای زوج شود. در این مقاله به برخی راهكارها جهت حل مشکلات زوجین اشاره مى شود.

نکات آموزنده زندگی زناشویی

– پذیرفتن اختلاف
همیشه اوایل ازدواج اختلافاتی بر سر جزئی ترین مسائل وجود دارد. این نکته را باید در نظر داشته باشید که شما دو نفر با دو فرهنگ و اعتقاد متفاوت در کنار هم قرار گرفته اید لذا ميبايست شرایط و مسئولیت ها را بپذیرید و خود را با وضعيت جدید وفق دهید.

مهم ترین نكته، پذیرفتن همین تفاوت ها است.

چند-نكته-اثرگذار-در-ارتباط-با-همسرتان!

چند-نكته-اثرگذار-در-ارتباط-با-همسرتان!

– کنار گذاشتن غرور

غرور یکی از عمده دلایل بروز اختلاف میان زوجین است. هیچ یک از زوجین نمی تواند دیگری را تغییر دهد! به جای اینکه بخواهید نظرات خود را بر دیگری تحمیل کنید بهتر است از نظرات یکدیگر استفاده نماييد. علايق فرد مقابل تان را دوست بداريد. (به آن احترام بگذاريد به همان ميزان که علايق خودتان را دوست دارید. )
به ياد داشته باشيد برای یکی شدن باید خواسته های همسرتان را بشناسيد.

– حمایت کردن از طرف مقابل

این نكته را در نظر داشته باشید که هر مرد و زنى به حمایت و تشویق همسر خود نیاز دارد. خشم، عصبانیت و تندی را کنار بگذارید. اگر دنبال زندگی آرام هستید خود آرامش را در زندگی تان برقرار کنید.

– بخشش

بخشش در زندگی، یکی از فاكتورهاى داشتن زندگی سرشار از محبت و عشق است. بخشش به معنای رها کردن خشم و یا تلافی نکردن رفتارها و اتفاقات بر سر هم می باشد.

بیشتر بخوانید
همه چیز درباره بیماری پارانویا

– رفتار محبت آمیز با یکدیگر

دقت کنید از چه کلماتی استفاده می کنید، این کلمات باعث آزرده خاطری همسرتان می شود، و یا کلمات مثبت و با محبتی هستند؟

همیشه احترام یکدیگر را نگه دارید. شرایط همسرتان را درک کنید. به عنوان مثال، زمانی که همسرتان خسته است، از بحث های بیهوده و مشاجره دوری کنید. هیچ وقت همسرتان را در جمع مورد انتقاد قرار ندهید.
به همسرتان گوش دهید و به نظراتش احترام بگذارید.
منطقی باشید و واقعیت را در نظر بگیرید، به جای اینکه بخواهید لحظه ای تصمیم بگیرید و قضاوت کنید.

برخی از خدمات دکتر سعید انصاری روانپزشک

درمان افسردگی
درمان استرس
درمان اضطراب
درمان اختلال  خواب
راه های ارتباطی
شماره تماس: 02126415010 – 09016852008
منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم
با تشکر مدیریت سایت انصاری روانپزشک

دکتر سعید انصاری

دارای گواهینامه تخصصی اعصاب و روان با نمره ممتاز، مسئول آموزش دانشجویان پزشکی در بخش روانپزشکی، مسول مرکز درمان سومصرف مواد (MMT) بیمارستان، برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوع اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی، دوره تخصصی زوج درمانی زیر نظر دکتر سامرند سلیمی، دارای گواهینامه هیپنوتیزم تراپی از انجمن هیپنوتیزم ایران، دارای گواهینامه تخصصی نوروفیدبک، همکاری با رادیو سلامت، دوره تخصصی سکس تراپی، انجام مطالعات مختلف و نوشتن مقالات متعدد در زمینه روانپزشکی، عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران، برگزاری کارگاه های مختلف خانواده درمانی، زوج درمانی، فرزندپروری و مشاوره پیش از ازدواج و …

پاسخ

Call Now Button