کنترل عصبانیت

کنترل عصبانیت

نفس عمیق، ورزش، ارزيابى احساسات و یا دست کشیدن از فعاليتهاى پرتنش و … راه هایی هستند که اغلب برای کنترل عصبانیت توصیه می شوند. افرادی که سریع عصبانی می شوند و یا اصطلاحا از کوره در می روند و کنترلی بر عصبانیت خود ندارند، بهتر است دلایل عصبانیت خود را بررسی کنند تا بتوانند همان لحظه خشم و عصبانیت خود را کنترل نمايند و یا عکس العمل های ملایم تری از خود نشان دهند.
کنترل عصبانیت تا حد زیادی به میزان شناخت از خودمان بستگی دارد. ما قادر به تغییر گذشته و اتفاقات آن نیستیم، اما می توانیم با تغییر اثرات این اتفاقات در زندگی حال بهتری داشته باشیم.

کنترل-عصبانیت

کنترل-عصبانیت

روش های کنترل عصبانیت

  • یکی از راه های کنترل عصبانیت ، این است که یاد بگیریم در مواقع تنش های عصبی، آرامش خود را حفظ کنیم. این کار باعث می شود تا انعطاف بیشتری برای مقابله با این قبیل تنش ها داشته باشیم و جلوی عکس العمل های شدید گرفته شود.
  • راه دیگر، پرورش افکار خوب در ذهن است. اغلب اتفاقات بد گذشته ذهنیت ما را خراب می کند. آستانه تحمل پایین در برخورد با مشکلات، باعث می شود تمامی اتفاقات را از دریچه بی اعتمادی و بدبینی نگاه کنیم.
  • بخشش: بخشیدن دیگران باعث آرامش خود ما و رنجش کمتر از دیگران می شود. بخشش به مراتب لذت بیشتری نسبت به خشم و عصبانیتی دارد که در ما به وجود می آید.

تاثیر کنترل عصبانیت

در بسیاری موارد، رهایی از عصبانیت به معنای بخشیدن خودمان است. باید با خودمان مهربان باشیم. افکار، رفتار و احساساتمان را نسبت به خودمان تغییر بدیم. این تغییر بایستی کاملا عاقلانه باشد. به جای پرورش دادن اتفاقات بد، یاد بگیریم که با درس گرفتن از خطاهایمان زندگی سازنده و سالم تری در آینده داشته باشیم.
مراجعه به روانپزشک و جلسات مشاوره به شما کمک می کند تا مهارت های لازم در کنترل عصبانیت و غلبه بر آن را یاد بگیرید. با این کار تغییرات معنا داری در رفتارهای شما ایجاد خواهد شد. ممکن است توانایی کنترل عصبانیت زمان بر باشد، اما قطعا تاثیرات مثبتی را در زندگی شما خواهد داشت.

بیشتر بخوانید
از تایید همسرتان دست برندارید!!

برخی از خدمات دکتر سعید انصاری روانپزشک

درمان افسردگی
درمان استرس
درمان اضطراب
درمان اختلال  خواب
راه های ارتباطی
شماره تماس: 02126415010 – 09016852008
منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم
با تشکر مدیریت سایت انصاری روانپزشک

برای اطلاع از بهترین روانپزشک در تهران روی ادامه مطلب کلیک کنید .

دکتر سعید انصاری

دارای گواهینامه تخصصی اعصاب و روان با نمره ممتاز، مسئول آموزش دانشجویان پزشکی در بخش روانپزشکی، مسول مرکز درمان سومصرف مواد (MMT) بیمارستان، برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوع اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی، دوره تخصصی زوج درمانی زیر نظر دکتر سامرند سلیمی، دارای گواهینامه هیپنوتیزم تراپی از انجمن هیپنوتیزم ایران، دارای گواهینامه تخصصی نوروفیدبک، همکاری با رادیو سلامت، دوره تخصصی سکس تراپی، انجام مطالعات مختلف و نوشتن مقالات متعدد در زمینه روانپزشکی، عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران، برگزاری کارگاه های مختلف خانواده درمانی، زوج درمانی، فرزندپروری و مشاوره پیش از ازدواج و …

پاسخ

Call Now Button