آنچه باید از “درمان زود انزالی” بدانید

آنچه باید از “درمان زود انزالی” بدانید

زمان استانداردی برای رسیدن به اوج لذت جنسی در نظر گرفته نشده است. هرچند در این زمینه مطالعاتی صورت گرفته و زمان هایی به دست آمده است اما از آنجا که این زمان بسته به نظر و رضایت افراد از رابطه زناشویی‌شان از هر زوج تا زوج دیگر متفاوت است، نمی توان زمان مشخصی را برای آن ذکر کرد. اما پیشنهاد شده که اگر در ۵۰ درصد یا بیشتر موارد ارتباط زناشویی انزال زمانی اتفاق افتاد که فرد و یا همسرش راضی نبودند یعنی فرد مشکوک به این اختلال هست و می‌توان وی را مورد تشخیص و درمان قرار داد.هرچند مشکل زود انزالی برای مرد و همسرش بسیار نارحت کننده است، ولی این یک بیماری مهلک نیست و با درمان های متنوع (دارویی و غیر دارویی) بهبود می یابد.

آنچه باید از “درمان زود انزالی” بدانید
از آنجا که درصد بالایی از مشکلات زودانزالی مربوط به استرس و عدم وجود آرامش در فرد است مشاوره‌ و رفتار درمانی خط اول درمان اختلال زود انزالی محسوب میشود و می‌تواند تنش ناشی از این مساله را کاهش دهد. در ادامه به برخی روش ها که به بهبود این معضل می انجامد اشاره خواهد شد.

.تکنیک فشار :

بر اساس این روش با فشار دادن انتها یا سر آلت تناسلی مرد قبل از انزال ، از انزال جلوگیری میشود که دلیل جلوگیری کردن آن این است که با فشار آوردن به این نقاط فشار خون در این نقاط کم میشود و درنتیجه نعوظ یا ارکیسون کم میشود و انزال دیر انجام می شود .
اصلاح پوزیشن هنگام نزدیکی :
روش های معمول ( مرد در بالا ) کمک خیلی زیادی به درمان انزال زود رس نمیکند، برای درمان میبایست از روشهای جنسی که در آن مرد به پشت خوابیده و زن در رو عملیات جنسی را کنترل میکند از جمله بهترین روشها برای درمان میباشند .
تعدد مقاربت :
زیاد کردن دفعات نزدیکی در طول هفته و روز میتواند به درمان زود انزالی کمک کند.
روش start & stop :
در این روش مرد به فعالیت جنسی پرداخته و بعد از آنکه تحریک مرد به حداکثر رسید و درست پیش از آنکه ارگاسم شود، دست از فعالیت برداشته و برای مدت کوتاهی هیچ تحریکی انجام نمی شود.
درمان دارویی:
می‌توان از داروهای مختلف برای درمان این مشکل استفاده نمود. درمان های دارویی در مراحل حاد بیماری که موجبات مشکلات عدیده در روابط فرد شده است تجویز میشوند لازم به ذکر است استفاده بدون دستور پزشک از این داروها توصیه نمیشود، لذا در صورت تمایل به استفاده از این روش حتما با یک متخصص سکس تراپی و روانپزشک مشورت نمایید و از استفاده خودسرانه دارو جدا خودداریی نمایید.

برخی از خدمات دکتر انصاری روانپزشک
درمان استرس
درمان اضطراب
درمان اختلال در خواب
راه های ارتباطی
شماره تماس: 02126415010 – 09016852008
منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم
با تشکر مدیریت سایت انصاری روانپزشک

دکتر سعید انصاری

دارای گواهینامه تخصصی اعصاب و روان با نمره ممتاز، مسئول آموزش دانشجویان پزشکی در بخش روانپزشکی، مسول مرکز درمان سومصرف مواد (MMT) بیمارستان، برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوع اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی، دوره تخصصی زوج درمانی زیر نظر دکتر سامرند سلیمی، دارای گواهینامه هیپنوتیزم تراپی از انجمن هیپنوتیزم ایران، دارای گواهینامه تخصصی نوروفیدبک، همکاری با رادیو سلامت، دوره تخصصی سکس تراپی، انجام مطالعات مختلف و نوشتن مقالات متعدد در زمینه روانپزشکی، عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران، برگزاری کارگاه های مختلف خانواده درمانی، زوج درمانی، فرزندپروری و مشاوره پیش از ازدواج و …
دیدگاه ها
  1. علی فلاح - تیر ۴, ۱۴۰۰ در ۱۰:۲۳ ق٫ظ

    لطف میکنید کمکم کنید تا از بیماری زود انزالی شدید نجات پیدا کنم دکتر . ممنون میشم

    پاسخ

پاسخ

تماس سریع