سکوت خود را درباره مسایل جنسی با نوجوانتان بشکنید

سکوت خود را درباره مسایل جنسی با نوجوانتان بشکنید

آیا شما هم از آن دسته والدینی هستید که معتقدند نوجوان شان نباید از مسایل جنسی آگاه شود؟ یا میخواهید در این باره با او صحبت کنید ولی نمی دانید چگونه؟ با توجه به بررسی های انجام شده هر چه زودتر با فرزندتان صحبت کنید، بهتر است.

میل جنسی و تمایل به جنس مخالف موضوعی نیست که آن را بتوان پنهان کرد و نادیده گرفت، لذا باید واقع بین بود و شرایط را پذیرفت تا از خطرات احتمالی آن پیشگیری نمایید.

باید بدانیم درگیر مسایل جنسی شدن فقط مشکل دختران نوجوان نیست و به شکلی دیگر پسران نوجوان هم در معرض خطر میباشند، مثل انواع بیماریهای جنسی، وابستگی و . . .

در بسیاری موارد نوجوان به مشکلات و بیماریهای جنسی و سایر خطرات رابطه جنسی زود هنگام فکر نمی کند چرا که از آنها مطلع نیست! می توان گفت دلایل متعددی سبب می شود که نوجوان به چنین روابط زودرسی روی آورد از جمله: آنها احساس میکنند بزرگ شده اند و به این کار نیاز دارند یا بسیاری از همسالان آنها در این مسیر قرار گرفته اند لذا آنها هم باید . . . ، دلیل دیگر وجود نیازی است که در خود احساس میکنند که گاهی هم موجب بروز خشم و استرس در آنها میگردد و تنها راه رهایی را برقراری رابطه می بینند.

این امکان وجود دارد تا با صحبت کردن با فرزندتان و برقراری رابطه دوستانه با وی فرزندتان را از خطر بر حذر دارید. حتما سوال می پرسید، چگونه؟! یکی از این راهها آشنا کردن نوجوان با فعالیت جنسی و بیان اینکه شرایط او را درک میکنید ولی او می تواند با برنامه ریزی برای آینده نیازهای جنسی خود را تامین نماید. باید از پیامدهای اجتماعی، جسمانی، روانی این رابطه زودهنگام آگاه گردند و به آن بیاندشند و سرانجام اینکه، چه چیزهای دیگری موجب می شود تا از رفع نیازهایشان رضایت داشته باشند.

لذا به موارد زیر توجه فرمایید:

  • از آنها بخواهید اگر تحت فشار نیازهای جنسی هستند، “نه گفتن” را بیاموزند.
  • به آنها کمک کنید تا برای تامین نیازهای جسمی و هیجانی احتمالی به روشهای دیگر بیاندیشند.
  • از او سوال کنید: چقدر از فعالیت جنسی سالم و ناسالم میداند؟
  • از او بخواهید به پیامدهای جنسی سالم و ناسالم فکر کنند و اثر آن را در آرزوها و زندگی آینده خویش ببیند.
  • روش های دیگری که میتواند به کنترل این غریزه کمک نماید به او آموزش دهید.

برخی از خدمات دکتر انصاری روانپزشک

درمان استرس

درمان اضطراب

درمان اختلال در خواب

راه های ارتباطی

شماره تماس: 02126415010 – 09016852008

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت انصاری روانپزشک

دکتر سعید انصاری

دارای گواهینامه تخصصی اعصاب و روان با نمره ممتاز، مسئول آموزش دانشجویان پزشکی در بخش روانپزشکی، مسول مرکز درمان سومصرف مواد (MMT) بیمارستان، برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوع اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی، دوره تخصصی زوج درمانی زیر نظر دکتر سامرند سلیمی، دارای گواهینامه هیپنوتیزم تراپی از انجمن هیپنوتیزم ایران، دارای گواهینامه تخصصی نوروفیدبک، همکاری با رادیو سلامت، دوره تخصصی سکس تراپی، انجام مطالعات مختلف و نوشتن مقالات متعدد در زمینه روانپزشکی، عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران، برگزاری کارگاه های مختلف خانواده درمانی، زوج درمانی، فرزندپروری و مشاوره پیش از ازدواج و …

پاسخ

Call Now Button