مزایای مشاوره آنلاین روانشناسی

اثربخشی درمان از طریق مشاوره آنلاین، موضوعی است که به صورت علمی و تجربی به اثبات رسیده است. در این یادداشت درباره مزایای مشاوره آنلاین به تفصیل با شما سخن خواهیم گفت.

محتوا

مشاوره آنلاین چیست؟

درمان و روانکاوی آنلاین، در حقیقت روشی پیشرفته در حوزه بهداشت اعصاب و روان به حساب می آید که طی آن، دکتر روانپزشک با بهره گیری از اینترنت و بی نیاز از حضور یافتن در مطب، به کاوش در روان افراد و دادن توصیه های حمایتی و روانشناسی می پردازد.

در تعریفی مختصر و موجزتر می توان گفت، در صورتی که خدمات مشاوره ای از طریق اینترنت ارائه شوند، مشاوره آنلاین اتفاق افتاده است. البته از این فرآیند با نام های دیگری مانند درمان از راه دور، وب تراپی و درمان اینترنتی و الکترونیک نیز یاد می شود.

مزایای مشاوره آن لاین
مزایای مشاوره آن لاین

علی رغم آن که مشاوره آنلاین، نسبت به روان درمانی به شیوه کلاسیک، قدمت بسیار کمتری دارد، اما خیلی زود به عنوان شیوه ای مقبول از سوی روانپزشکان به کار گرفته شد و مردم نیز به خوبی از آن استقبال کردند.

عوارض بیماری های جسمی معمولا به شیوه ای بروز پیدا می کند که افراد، به راحتی برای رفتن به دکتر و تحت درمان قرار گرفتن وادار می شود.

اما متاسفانه بیماری های روحی، با حالتی بسیار موذیانه رخ می نمایانند. به نحوی که افراد بسیار زیادی سال ها با وجود آسیب دیدن و در عین حال صدمه زدن به اطرافیان به واسطه مشکلات روحی شان، پی به وجود آن ها نمی برند و یا مشکلات بیماری روحی را نادیده می گیرند.

مزایای مشاوره آن لاین
مزایای مشاوره آن لاین

بیشتر بخوانید: روان درمانگر کیست؟

از سویی دیگر معمولا افراد بابت داشته مشکلات جسمی، هیچ گاه شرمنده و خجالت زده نمی شوند. که البته کار بسیار درستی است. اما از باور داشتن بیماری های روحی، سر باز می زنند و سعی در انکار آن ها دارند. مشاوره آن لاین، امکانی را فراهم می آورد تا افراد در زمان کمتر و به روشی بسیار ساده تر، روح و روان خود را مورد کنکاش قرار داده و از طریق رفع مشکلات روحی شان به زندگی خود و اطرافیان شان کیفیت بیشتری ببخشند. البته مشاوره آن لاین صرفا برای رفع مشکلات روحی نیست؛ بلکه عبور از پیچ و خم های زندگی، به واسطه قرار گرفتن در شرایط مختلف مانند ازدواج، تغییر شغل، مهاجرت، از دست دادن عزیزان و … انسان را در حالتی قرار می دهد که برای کنار آمدن با شرایط جدید و رفع مشکلات نیاز به مشورت و دریافت مشاوره پیدا می کنند.

دکتر سعید انصاری روانپزشک و متخصص اعصاب و روان ، در جلسات مشاوره آنلاین از روش های نوینی برای درمان اختلالات روانپزشکی استفاده می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با روانپزشک خوب در تهران روشماره های 02122771870 – 02122790453 تماس بگیرید برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

یکی دیگر از مزایای مشاوره آنلاین در دسترس بودن و برخورداری یکسان افراد در هر شهر، روستا و یا هر نقطه دیگری از کره زمین، به این امکان است.

مثلا برای دریافت مشاوره آنلاین از بهترین پزشک پایتخت، تبعیضی بین فردی که در شهر یا روستایی با فاصله مکانی و زمانی بسیار دور در ایران و یا خارج از کشور، زندگی می کند و فردی که ساکن پایتخت است، وجود نخواهد داشت.

هر دو، هر زمانی که اراده کنند می توانند نوبت دریافت کنند و مشاوره شان انجام شود بدون آن که نیاز به صرف هزینه و زمان، برای رسیدن به مطب داشته باشند.

ابزارهایی که به منظور مشاوره آنلاین مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

 • ای میل
 • گفتگوی تصویری آنلاین
 • مشاوره صوتی آنلاین
 • مشاوره آنلاین ویدیوئی به صورت ویدئو کنفرانس
 • برقرار ارتباط صوتی و تصویری آن لاین در شبکه های اجتماعی مختلف
 • ارائه پیام متنی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و دریافت پاسخ مدنظر
مزایای مشاوره آن لاین
مزایای مشاوره آن لاین

چرا همه افراد جامعه به مشاوره نیاز دارند؟

حل و رفع مشکلات تحصیلی، خانوادگی، فردی، شغلی و… از طریق شناخت بهتر الگوهای رفتاری و اندیشه ای برای یافتن راهکارهای حل مسائل، از طریق مشاوره امکان پذیر است.

چرا که متخصصین اعصاب و روان، سال ها به تحقیقات و مطالعات علمی جامع، پیرامون شناخت الگوهای روانی، فکری و رفتاری انسان های پرداخته اند. در حقیقت با دریافت مشاوره انسان های می توانند پلی بزنند به دریچه های تفکر علمی برای تسلط یافتن بر اوضاع و شرایطی که آن ها را تحت فشار قرار داده است.

هدف غایی از دریافت مشاوره، آگاه سازی ذهن افراد، برای رفع مشکلات روحی، ذهنی، رفتاری خودشان است تا از طریق ریشه یابی علت بروز هر رفتاری و کنترل مناسب آن در مواقع خاص بتوانند، به صورت منطقی به رفع مشکلاتشان بپردازند.

البته حل مشکلات باید به صورت ماندگار باشد نه آنکه به صورت موقتی به حالت کاذب با فراموش کردن و بی اعتنایی نسبت به مشکلات، آن ها را حل شده بیانگاریم و بعدها در اثر بی اعتنایی و سهل انگاری ما نسبت به مشکلات، آن ها تبدیل به معضلی بزرگ شوند.

یک مشاور آگاه و مجرب طی انجام مشاوره آن لاین می توانند، مزایای زیر را برای فردی که از او درخواست مشاوره کرده است، فراهم سازد.

اهداف مشاوره آنلاین

 • درک بهتر از مصالح شخصی به طور منصفانه و عاقلانه در امور مختلف زندگی
 • تقویت قوای فکری برای قدرت یافتن هر چه بیشتر در حل مسائل
 • یافتن قدرت و شناخت کافی به منظور تغییر دادن الگوهای فکری و رفتاری نادرست و ناکارآمد
 • شناخت و رفع مشکلات شخصیتی
 • از بین رفتن خطاهای رایج در تصمیم گیری از طریق یافتن قوه تحلیل بهتر و پرهیز از گرفتن تصمیم های با شتاب و هیجان زده
 • دریافت مشاوره بدون افشای اطلاعات شخصی
 • بیان مشکلات و تسکین یافتن بدون نگرانی بابت مورد سرزنش و یا سوءاستفاده قرار گرفتن از سوی شخص شنوند

بیشتر بخوانید: حالات نفسانی در تحلیل رفتار متقابل

مزایای مشاوره آن لاینرایج ترین مزایای مشاوره آنلاین

 • صرف هزینه پایین تر

به طور معمول هزینه های مشاوره آن لاین، نسبت به مشاوره های حضوری کمتر است.

 • امکان برقرای اتباط هر چه بیشتر با روانپزشک

در برخی از موارد، شرایط روحی بیمار به افراد اجازه نمی دهد که برای دریافت مشاوره بعدی، یک هفته تمام صبر کنند اما در شرایط مشاوره آنلاین می تواند، تعداد دفعات مورد نیاز در هر زمان به روانپزشک خود دسترسی داشته باشد.

 • صرف زمان کمتر

برای دریافت مشاوره آنلاین در دنیای پرسرعت و شلوغ امروزی، نیازی به تغییر برنامه روزانه نیست. چرا که دیگر زمانی برای رفتن و بازگشتن از مطب صرف نخواهد شد.

 • یکسان بودن امکان مشاوره با روانپزشک مجرب بدون تبعیض مکانی

هر فردی در هر نقطه ای از کشور و یا جهان باشد می تواند به راحتی و بدون صرف وقت و هزینه های رفت و آمد، امکان دریافت مشاوره از روانپزشک حاذق را داشته باشد.

 • راحت تر بودن دریافت مشاوره برای افرادی که به اضطراب اجتماعی مبتلا اند

بسیاری از افراد هستند که از حضور در اجتماع و ملاقات حضوری با فردی غریبه می ترسند و به همین علت، این مشکل و دیگر مشکلات روحی شان، رفع نشده باقی خواهد ماند.

دکتر سعید انصاری

اطلاعات علمی و حرفه ای دکتر سعید انصاری: ● دارای گواهینامه تخصصی اعصاب و روان با نمره ممتاز ● مسئول آموزش دانشجویان پزشکی در بخش روانپزشکی ● مسول مرکز درمان سومصرف مواد (MMT) بیمارستان ● برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوع اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی ● دوره تخصصی زوج درمانی زیر نظر دکتر سامرند سلیمی ● دارای گواهینامه هیپنوتیزم تراپی از انجمن هیپنوتیزم ایران ● دارای گواهینامه تخصصی نوروفیدبک ● همکاری با رادیو سلامت ● دوره تخصصی سکس تراپی ● انجام مطالعات مختلف و نوشتن مقالات متعدد در زمینه روانپزشکی ● برگزاری کارگاه های مختلف خانواده درمانی، زوج درمانی، فرزندپروری و مشاوره پیش از ازدواج و … ● عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران

پاسخ

Call Now Buttonتماس سریع