کاهش افسردگی با ورزش

 کاهش افسردگی با ورزش

همانطور که ميدانيم افسردگی نوعی اختلال روانی است که می تواند با تمایل به خودکشی، به خصوص در نوجوانان نیز آمیخته شود. نا امیدی، غمگینی، لذت نبردن از تفریح، انرژی پایین و افکار منفی از جمله علائم افسردگی می باشد. طی مطالعاتی مشخص شده که ورزش کردن می تواند علائم افسردگی را کمتر کند.

ورزش-و-کاهش-افسردگی
ورزش-و-کاهش-افسردگی

تاثیر ورزش بر افسردگی 

نوجوانی دوره ای است که معمولا با رفتارهای گوشه گیرانه ای همراه است، و بسیاری از والدین متوجه تغییرات رفتاری فرزند خود می شوند. زمانی که نوجوان تغییرات رفتاری بسیاری را نشان می دهد و در اصطلاح افسرده می شود، دنبال کردن اقدامات درمانی اهمیت پیدا می کند.

صرف نظر از میزان شدت افسردگی، این اختلال قابل درمان است. در بیشتر مواقع، مصرف داروهای ضد افسردگی، مشاوره با روانپزشک و یا هر دو جزء روش های درمانی مفید خواهد بود.

واقعیت این است که این دو روش نمی تواند علائم افسردگی را به طور کامل از بین ببرد، اما ورزش می تواند گزینه مكمل بسیار خوبی باشد. نوجوانانی که افسردگی دارند، باید فعالیت های بیشتری داشته باشند، به خصوص اگر ورزش های گروهی و دسته جمعی را دنبال کنند. این افراد باید از طرف اطرافیان به ورزش کردن تشویق شوند.

بهتر است قبل از شروع ورزش، سلامت جسمانی تان بررسی شود، در صورت تائید از طرف پزشک، این کار باید با تمرینات سبک آغاز شود و به تدریج و با هدف، تمرینات سنگین دنبال شود.

ورزش های مناسب برای افسردگی

ورزش های مناسب برای افسردگی چیست؟ تمامی ورزش ها از جمله، پیاده روی، شنا، دویدن و یوگا، در روحیه شما تاثیرات مثبتی می گذارد. بسیاری از افراد بعد از چنین ورزش هایی تغییرات محسوسی را در روحیه و رفتار خود احساس خواهند کرد.

مطالعات نشان داده است ورزش کردن می تواند یکی از راه های برقراری ارتباط با دیگران باشد، به خصوص اگر افسردگی باعث کم رنگ شدن روابط فرد با دوستان و اطرافیانش شده باشد. ورزش با فرد دیگری که خود از افسردگی رنج می برد، می تواند مفیدتر نیز باشد.

برخی از خدمات دکتر سعید انصاری روانپزشک

درمان افسردگی
درمان استرس
درمان اضطراب
درمان اختلال  خواب
راه های ارتباطی
شماره تماس: 02126415010 – 09016852008
منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم
با تشکر مدیریت سایت انصاری روانپزشک

برای اطلاع از بهترین روانپزشک در تهران روی ادامه مطلب کلیک کنید .

دکتر سعید انصاری

دارای گواهینامه تخصصی اعصاب و روان با نمره ممتاز، مسئول آموزش دانشجویان پزشکی در بخش روانپزشکی، مسول مرکز درمان سومصرف مواد (MMT) بیمارستان، برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوع اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی، دوره تخصصی زوج درمانی زیر نظر دکتر سامرند سلیمی، دارای گواهینامه هیپنوتیزم تراپی از انجمن هیپنوتیزم ایران، دارای گواهینامه تخصصی نوروفیدبک، همکاری با رادیو سلامت، دوره تخصصی سکس تراپی، انجام مطالعات مختلف و نوشتن مقالات متعدد در زمینه روانپزشکی، عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران، برگزاری کارگاه های مختلف خانواده درمانی، زوج درمانی، فرزندپروری و مشاوره پیش از ازدواج و …

پاسخ

Call Now Buttonتماس سریع