بیش فعالی کودکان

محتوا

بیش فعالی کودکان

بیش فعالی کودکان که به لاتین ADHD نامیده می شود نوعی اختلال شایع در بین کودکان می باشد . این اختلال در قبل از ورود به مدرسه در دوران اولیه رشد در کودک دیده می شود. طبق بررسی های انجام شده حدود 5 الی 10 درصد از کودکان به این اختلال دچار می شوند . همچنین این اختلال در پسران بیشتر از دختران مشاهده می گردد که دلیل این امر هنوز مشخص نشده است.

علائم بیش فعالی کودکان

1. تحرک بیش از اندازه
2. جلب توجه برای جبران کمبود توجه
3. عدم تمرکز
4. انجام اعمال ناگهانی و غیر قابل پیش بینی
5. کم اشتهایی و کم خوردن غذا
6. مشکل در خوابیدن
7. تمایل به انجام کارهای خطرناک
8. عدم توانایی در توجه به جزئیات
9. بی دقتی و بی نظمی ( اغلب وسایل خود را گم می کنند. )
10.بی قراری (نمی توانند یک جا آرام بنشینند)

انواع بیش فعالی کودکان

1. کمبود توجه و تمرکز
در این نوع اختلال از بیش فعالی کودک تنها تلاش خود را برای جلب توجه از اطرافیان می کند . همچنین تمرکز کافی در مسائل مختلف ندارد.
2. تحرک زیاد
در این نوع از کودکان انرژی زیادی برای تحرک دارند و دیرتر از حالت عادی خسته می شوند.
3. پرتحرکی و کمبود توجه و تمرکز
در این کودکان همه علائم دو نوع قبل را دارند . این تنوع اختلال در کودکان مقطع دبستان و در فرزند پسر اول خانواده بیشتر مشاهده می شود.

تشخیص بيش فعالی کودکان

تصور افراد درباره کودکان بیش فعال اینست که جنب و جوش زیاد دارند ولی فقط این یکی از علائم این اختلال است و تنها با این نشانه نمی توان تشخیص داد كودك بیش فعال است. این اختلال قبل از سن 7 سالگی شروع می شود و در مواردی که کودک در محیط های مدرسه و خانه ایجاد مشکل می کند و دارای علائم مذکور باشند باید به روانپزشک مراجعه شود. علائم این بیماری باید در مدت 6 ماه در کودک مورد بررسی قرار گیرد . همکاری والدین با پزشک متخصص به درمان این اختلال کمک می کند. در صورتی که این بیماری درمان نشود در آینده کودک تاثیر گذاشته و روابط فرد را با اجتماع و خانواده دچار مشکلات عدیده ای می کند.

برخی از خدمات دکتر سعید انصاری روانپزشک
درمان استرس
درمان اضطراب
درمان اختلال  خواب
راه های ارتباطی
شماره تماس: 02126415010 – 09016852008
منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم
با تشکر مدیریت سایت انصاری روانپزشک

برای اطلاع از بهترین روانپزشک در تهران روی ادامه مطلب کلیک کنید .

دکتر سعید انصاری

دارای گواهینامه تخصصی اعصاب و روان با نمره ممتاز، مسئول آموزش دانشجویان پزشکی در بخش روانپزشکی، مسول مرکز درمان سومصرف مواد (MMT) بیمارستان، برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوع اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی، دوره تخصصی زوج درمانی زیر نظر دکتر سامرند سلیمی، دارای گواهینامه هیپنوتیزم تراپی از انجمن هیپنوتیزم ایران، دارای گواهینامه تخصصی نوروفیدبک، همکاری با رادیو سلامت، دوره تخصصی سکس تراپی، انجام مطالعات مختلف و نوشتن مقالات متعدد در زمینه روانپزشکی، عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران، برگزاری کارگاه های مختلف خانواده درمانی، زوج درمانی، فرزندپروری و مشاوره پیش از ازدواج و …

پاسخ

Call Now Buttonتماس سریع