بیماری دوری از خانه یا Homesick

بیماری دوری از خانه یا Homesick، حس دلتنگی برای مکانی است که برای انسان، آشنا و عزیز است. این یک وابستگی عاطفی عمیق به یک مکان است که با احساس راحتی، امنیت و تعلق همراه است. زمانی که برای مدت طولانی از خانه دور هستید، مانند مسافرت یا زندگی دور از خانه، می توان آن حس را تجربه کرد. دلتنگی می تواند خود را با علائم فیزیکی مانند سردرد، حالت تهوع و احساس کلی غم و اندوه نشان دهد.

همچنین می تواند با احساس تنهایی، اضطراب و افسردگی همراه باشد. رابطه اضطراب و افسردگی نزدیک به هم است و اگر فرد دچار اضطراب شود به افسردگی نیز مبتلا می‌شود و درمان افسردگی با هومسیک می‌تواند کار بسیار دشواری باشد. از همین رو اقداماتی را برای درمان اضطراب خود انجام دهید.

دلتنگی می تواند احساسی دشوار برای مقابله با آن باشد، اما مهم است که به خاطر داشته باشید که بخشی عادی از زندگی است و می توان با استراتژی های درست آن را مدیریت کرد. وقت گذاشتن برای برقراری ارتباط با خانواده و دوستان، شرکت در فعالیت هایی که شما را به یاد خانه می اندازد و مراقبت از خود همه راه هایی برای کمک به مدیریت دلتنگی هستند.

عوارض بیماری دوری از خانه

دلتنگی برای بسیاری از افراد، به ویژه کسانی که برای مدت طولانی از خانه دور هستند، یک مسئله رایج است که اتفاق می افتد. مقابله با آن می تواند یک احساس دشوار و پیچیده باشد، زیرا می تواند توسط عوامل مختلفی ایجاد شود. به عنوان مثال، می تواند ناشی از تغییر ناگهانی محیط باشد، مانند نقل مکان به یک شهر جدید یا شروع یک کار جدید. همچنین می‌تواند ناشی از جای خالی افراد و فعالیت‌های آشنا باشد. دلتنگی می تواند ناشی از احساس تنهایی یا احساس عدم تعلق باشد.

عوارض بیماری دوری از خانه

وقتی شخصی احساس دلتنگی می کند، کنار آمدن با احساسات و عواطف همراه با آن دشوار است. مهم است که به یاد داشته باشید که دلتنگی یک احساس عادی است و احساس کردن آن خوب است. راه‌های زیادی برای کنار آمدن با دلتنگی وجود دارد، مانند برقراری ارتباط با خانواده و دوستان، شرکت در فعالیت‌هایی که شما را به یاد خانه می‌اندازد، و وقت گذاشتن برای سازگاری با محیط جدید. همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که دلتنگی می تواند موقتی باشد و با صرف زمان و تلاش می توان بر آن غلبه کرد.

چگونه می‌توان با بیماری دوری از خانه مقابله کرد؟

دلتنگی یک احساس رایج است که می تواند هر کسی را تحت تاثیر قرار دهد، به خصوص زمانی که برای مدت طولانی از خانه دور هستید. کنار آمدن با آن ممکن است دشوار باشد، اما راه هایی برای مدیریت آن وجود دارد. اولین قدم این است که تشخیص دهید که احساس دلتنگی طبیعی است و به خود اجازه دهید آن را احساس کنید. مهم است که به یاد داشته باشید که این یک احساس طبیعی است و خواهد گذشت. همچنین مهم است که با خانه خود در ارتباط باشید.

سعی کنید با خانواده و دوستان خود در ارتباط باشید و از اخبار و رویدادهای خانه مطلع شوید. همچنین می توانید در فعالیت هایی که شما را به یاد خانه می اندازند شرکت کنید. اگر برای مدت طولانی از خانه دور هستید، سعی کنید در محیط جدید خود حس خانه را ایجاد کنید. این می تواند شامل تزئین فضای شما با وسایل خانه یا پختن غذاهای مورد علاقه شما باشد. همچنین مهم است که مشغول و فعال بمانید. فعالیت هایی را برای انجام در محیط جدید خود پیدا کنید و دوستان جدیدی پیدا کنید.

این کار به شما کمک می کند تا از احساس دلتنگی دور شوید و به شما کمک می کند تا با محیط جدید خود سازگار شوید. در نهایت، از درخواست کمک نترسید اگر احساس می‌کنید خسته هستید. با یک دوست، عضو خانواده یا مشاور در مورد احساس خود صحبت کنید. مهم است که به یاد داشته باشید که دلتنگی یک احساس طبیعی است و از بین خواهد رفت. با استراتژی های مناسب، می توانید یاد بگیرید که با آن کنار بیایید و با محیط جدید خود سازگار شوید.

زمانی را برای احساس دلتنگی برنامه ریزی کنید و بگذارید آهن را حس کنید و از آن فرار نکنید.

دکتر سعید انصاری

اطلاعات علمی و حرفه ای دکتر سعید انصاری: ● دارای گواهینامه تخصصی اعصاب و روان با نمره ممتاز ● مسئول آموزش دانشجویان پزشکی در بخش روانپزشکی ● مسول مرکز درمان سومصرف مواد (MMT) بیمارستان ● برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوع اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی ● دوره تخصصی زوج درمانی زیر نظر دکتر سامرند سلیمی ● دارای گواهینامه هیپنوتیزم تراپی از انجمن هیپنوتیزم ایران ● دارای گواهینامه تخصصی نوروفیدبک ● همکاری با رادیو سلامت ● دوره تخصصی سکس تراپی ● انجام مطالعات مختلف و نوشتن مقالات متعدد در زمینه روانپزشکی ● برگزاری کارگاه های مختلف خانواده درمانی، زوج درمانی، فرزندپروری و مشاوره پیش از ازدواج و … ● عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران

پاسخ

تماس سریع