درمان کودکان بیش فعال با نوروفیدبک

درمان کودکان بیش فعال با نوروفیدبک

مغز انسان دارای پیچیدگی های بسیاری می باشد و دائم در حال فعالیت فیزیولوژی می باشد . مشاهده این تغییرات با چشم امکان پذیر نمی باشد . امواج مغزی دائما در حال تبادل اطلاعات می باشند بدون اینکه شما از آن خبر داشته باشید . یکی از روش های آگاهی و شناخت نسبت به فعالیت های مغزی کاردبرد نوروفیک می باشد . امروزه برای درمان عصبی – رفتاری کودکان بيش فعالی- کمبود توجه و تمرکز از نوروفیدبک استفاده می شود. در اثر تحقیقاتی که درباره روش درمانی نوروفیدبک در درمان کودکان بیش فعالی کمبود توجه انجام شده در بیشتر موارد بهبودی حاصل شده و اثرات آن در اغلب موارد طولانی مدت می باشد . همچنین از فواید این روش می توان به درگیر بودن کودک در روند درمان اشاره كرد.

درمان-کودکان-بیش-فعال-با-نوروفیدبک
درمان-کودکان-بیش-فعال-با-نوروفیدبک

کاربرد نوروفیدبک در درمان کودکان بیش فعال

1. کنترل رفتار از طریق نوروفیدبک برای کودک فراهم می شود.
2. جایگزین ساير روش های درمانی 3. تغییر رفتار های مغز و از بین بردن عملکردهای بیش فعالی

تاثیر نوروفیدبک بر بیش فعالی کودکان

نوروفیدبک مانند آینه که ظاهر ما را نشان می دهد تغییرات و فعالیت هایی که در مغز ما رخ می دهد را نشان می دهد. این روش از طریق ابزارهای الکترونیک پیشرفته و کامپیوتر انجام می شود و اطلاعاتی از فعالیت مغز ما را در اختیار متخصصان قرار می دهد. در مغز واکنش های فیزیکی و امواجی وجود دارد که بر رفتار و عملکرد انسان تاثیر می گذارد از طریق نوروفیدبک این تغییرات ثبت می شود و به صورت تصویر در مانیتور قابل مشاهده می باشد.

تغییرات رفتاری در کودکان بیش فعال بعد از نوروفیدبک

1. به دست آوردن تمرکز و دقت در انجام کارهای روزمره مانند انجام تکالیف و یادگیری درس در کلاس
2. تغییر در خلق و خوی کودک بعد از درمان که در این مواقع کودک رفتارهایى مانند پرخاشگری ، طغیانگری، دعوا و لجبازی را دیگر ندارد.
3. اغلب بعد از درمان مشکلات در روابط كودك با اطرافیان و همیالان كاهش مى يابد و در نتیجه روحیه اعتماد به نفس بالایی پیدا می کند.
4. با روش نوروفیدبک تمركز مى تواند افزايش يابد و حافظه کودک تقویت شده.
5. کودک بعد از درمان نظم پیدا کرده و به راحتی کارهای خود را انجام می دهد.
و نكته پايانى و با اهميت آنكه، همه كودكان از اين روش درمانى سود نمى برند لذا پيش از هر اقدامى جهت استفاده از نوروفيدبك حتما با پزشك متخصص اعصاب و روان مشورت نماييد و نظر ايشان را جويا شويد.

برخی از خدمات دکتر سعید انصاری روانپزشک
درمان استرس
درمان اضطراب
درمان اختلال  خواب
راه های ارتباطی
شماره تماس: 02126415010 – 09016852008
منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم
با تشکر مدیریت سایت انصاری روانپزشک

برای اطلاع از بهترین روانپزشک در تهران روی ادامه مطلب کلیک کنید .

 

دکتر سعید انصاری

دارای گواهینامه تخصصی اعصاب و روان با نمره ممتاز، مسئول آموزش دانشجویان پزشکی در بخش روانپزشکی، مسول مرکز درمان سومصرف مواد (MMT) بیمارستان، برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوع اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی، دوره تخصصی زوج درمانی زیر نظر دکتر سامرند سلیمی، دارای گواهینامه هیپنوتیزم تراپی از انجمن هیپنوتیزم ایران، دارای گواهینامه تخصصی نوروفیدبک، همکاری با رادیو سلامت، دوره تخصصی سکس تراپی، انجام مطالعات مختلف و نوشتن مقالات متعدد در زمینه روانپزشکی، عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران، برگزاری کارگاه های مختلف خانواده درمانی، زوج درمانی، فرزندپروری و مشاوره پیش از ازدواج و …

پاسخ

Call Now Button