روان درمانگر کانادا

روان درمانگر کانادا دارای ویژگی‌هایی است که دانستن آنها برای افرادی که به دنبال متخصص سلامت روان در این کشور هستند، بسیار ضروری است. گاهی اوقات وقتی افراد تجربه‌های بدی را پشت سر می‌گذارند ممکن است در طول زمان احساس ترس یا غمگینی کنند. در این مواقع مراجعه به یک روان درمانگر اهمیت زیادی دارد؛ زیرا به فرد کمک می‌کند تا از دوران سخت خود راحت‌تر عبور کند. در این مقاله قصد داریم درباره ویژگی هایی که یک روان درمانگر کانادا باید داشته باشد، برایتان توضیح دهیم.

دکتر سعید انصاری؛ روان درمانگر کانادا

روان درمانگر کانادا دکتر سعید انصاری

بیشتر بخوانید: روان درمانگرکیست

ویژگی های روان درمانگر کانادا

برای مؤثر بودن روان درمانی، عملکرد روان درمانگر کانادا باید به گونه ای باشد که مجموعه ای از معیارهای کاملاً تعریف شده را برآورده کند. در ادامه ویژگی هایی که یک روان درمانگر کانادا باید آنها را دارا باشد، برایتان آورده‌ایم.

. روان درمانگر ماهر و با تجربه می تواند خود را به خوبی بیان کند. او در درک آنچه دیگران فکر و احساس می کند زیرک است. در ارتباط با مراجعین خود، گرمی و پذیرش، همدلی و احساس امنیت را نشان می دهد.

. وقتی به روان درمانگر مراجعه می‌کنید، او باید واقعاً در گوش دادن به شما خوب باشد. اما گاهی اوقات، یک روان درمانگر به جای گوش دادن به شما، ممکن است بیش از حد در مورد خودش صحبت کند. این موضوع می تواند روند درمان را برای شما سخت تر کند. یک ویژگی مهم برای روان درمانگر کانادا این است که به آنچه می گویید توجه کند و شنونده خوبی باشد.


. یک روان درمانگر خوب اسرار مراجعان خود را خصوصی نگه می دارد و در اینترنت یا مکان های عمومی به اشتراک نمی‌گذارد.

. داشتن تحصیلات مناسب برای یک روان درمانگر واقعاً مهم است. برخی از درمانگران فقط عناوین کلی را در رزومه خود قرار می دهند، مانند دکترای روانشناسی یا کارشناسی ارشد. اما موضوع فقط سطح تحصیلات آنها نیست. مسئله مهم در مورد صادق بودن و ارائه اطلاعات صحیح در رزومه آنها است. این موضوع به شما کمک می کند تا درمانگر مناسب خود را انتخاب کنید. بنابراین مطمئن شوید که آیا روان درمانگر شما واقعاً می داند که در مورد چه چیزی صحبت می کند یا خیر.


. بعد از اینکه درباره تحصیلات کافی روان درمانگر خود مطمئن شدید مهم است که ببینید آیا دارای تجربه کافی است یا خیر.هرچه روان درمانگر تجربه بیشتری داشته باشد، بهتر و سریعتر می تواند به مراجعین خود کمک کند. برای اینکه بفهمید چقدرروان درمانگر تجربه دارد، می توانید به رزومه و سابقه او نگاه کنید. درست مانند قبل، مهم است که فقط به اطلاعات اولیه توجه نکنید. به عنوان مثال، اگر کسی می گوید که شش سال تجربه به عنوان یک روان درمانگر دارد، باید بپرسید که چه نوع درمانی انجام داده و کجا کار کرده است.

✔بیشتر بخوانید: روان درمانی ایرانیان خارج از کشور

سخن آخر

با توجه به ویژگی ‌هایی که برای روان درمانگر کانادا ذکر شد، مهم است که که درمانگری را پیدا کنید که به شما احساس امنیت و آرامش بدهد. درمان فرایند بسیار مهمی است، بنابراین اگر حس می‌کنید که روان درمانگر شما به خوبی عمل نمی‌کند به دنبال فردی باشید که ویژگی‌های گفته شده را داشته باشد.

دکتر سعید انصاری

اطلاعات علمی و حرفه ای دکتر سعید انصاری: ● دارای گواهینامه تخصصی اعصاب و روان با نمره ممتاز ● مسئول آموزش دانشجویان پزشکی در بخش روانپزشکی ● مسول مرکز درمان سومصرف مواد (MMT) بیمارستان ● برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوع اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی ● دوره تخصصی زوج درمانی زیر نظر دکتر سامرند سلیمی ● دارای گواهینامه هیپنوتیزم تراپی از انجمن هیپنوتیزم ایران ● دارای گواهینامه تخصصی نوروفیدبک ● همکاری با رادیو سلامت ● دوره تخصصی سکس تراپی ● انجام مطالعات مختلف و نوشتن مقالات متعدد در زمینه روانپزشکی ● برگزاری کارگاه های مختلف خانواده درمانی، زوج درمانی، فرزندپروری و مشاوره پیش از ازدواج و … ● عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران

پاسخ

تماس سریع