روان درمانی ایرانیان خارج از کشور

آیا از ایران به کشور دیگری مهاجرت کرده‌اید و در کشور غریب به دنبال درمانگر با قیمت مناسب هستید؟ و یا درمان آنلاین فکر می کنید؟ اینترنت راه‌های جدیدی را برای درمان سلامت روان باز کرده است، اما مانند هر درمان دیگری روان درمانی آنلاین نیز دارای برخی مزایا و معایب است که باید قبل از تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا برایتان مناسب است یا نه، در نظر بگیرید. ما در این مقاله مزایا و معایب روان درمانی ایرانیان خارج از کشور را به صورت آنلاین برایتان توضیح داده‌ایم.

محتوا

روان درمانی ایرانیان خارج از کشور به صورت آنلاین چیست؟

روان درمانی آنلاین، خدمات مشاوره ای است که از طریق اینترنت انجام می شود. برخلاف درمان حضوری، درمان آنلاین به شما این امکان را می‌دهد تا با استفاده از هر دستگاهی که به اینترنت متصل است، مانند رایانه، تبلت یا تلفن هوشمند، با یک درمانگر یا مشاور در کشوری دیگر ارتباط برقرار کنید.

روان درمانی ایرانیان خارج از کشور به صورت آنلاین

بیشتر بخوانید: بهترین روانپزشک آنلاین

مزایای روان درمانی ایرانیان خارج از کشور

دلایل زیادی وجود دارد که مردم درمان آنلاین را به درمان حضوری ترجیح می دهند. موارد زیر برخی از بزرگترین مزایای درمان آنلاین است.

  • درمان آنلاین ممکن است به همان اندازه مؤثر باشد
  • تحقیقات نشان می دهد که درمان آنلاین می تواند به اندازه درمان حضوری برای شرایط مختلف سلامت روان موثر باشد
  • درمان شناختی رفتاری آنلاین (CBT) به اندازه درمان حضوری در درمان افسردگی پس از مهاجرت و اضطراب پس از مهاجرت مؤثر است.
  • هزینه مناسب برای افرادی که به تازگی مهاجرت کرده‌اند
  • صرفه جویی در زمان بیمار
  • راحتی و مقرون به صرفه بودن

درمان آنلاین معمولاً نسبتاً مقرون به صرفه و راحت است. از آنجایی که شما به صورت آنلاین و در راحتی در خانه خود در جلسات درمانی شرکت خواهید کرد، اغلب می توانید جلسات درمانی خود را برای زمان هایی که برای شما راحت تر است برنامه ریزی کنید.

افراد ممکن است برای راحتی بیشتر نیاز داشته باشند با یک هم وطن خود در مورد مشکلاتشان صحبت کنند. ممکن است برایشان سخت باشد با کسی که هم زبانشان نیست ارتباط برقرار کنند و حس کنند که رواندرمانگران محل زندگیشان نتوانند آن ها را درک کنند.

معایب روان درمانی ایرانیان خارج از کشور

در حالی که درمان آنلاین به طور بالقوه می تواند برای افراد در موقعیت های خاص بسیار مفید باشد، اما بدون خطرات و معایب نسبت به گزینه های درمانی حضوری نیست.

بسیاری از ایالت ها به روانشناسان خارج از ایالت اجازه ارائه خدمات را نمی دهند. در چنین مواردی، رواندرمانگر شما باید هم در کشور خود و هم در ایالت اصلی شما مجوز داشته باشد.

دبورا بیکر، کارشناس حقوقی انجمن روان‌شناسی آمریکا، در مقاله‌ای برای APA در روانشناسی، توضیح داد که برخی از ایالت‌ها به روانشناسان اجازه می‌دهند تا خدمات بهداشت روانی خارج از ایالت را برای مدت زمان محدودی ارائه دهند. فقط 10 تا 30 روز در سال.

محرمانه بودن، حریم خصوصی و فناوری غیرقابل اعتماد

محرمانه نگه داشتن اطلاعات شخصی شما یکی از نگرانی های اصلی در روان درمانی است، اما درمان آنلاین لایه ای از پیچیدگی را اضافه می کند. رازداری در درمان آنلاین به همان اندازه مهم است که در ملاقات حضوری ارائه درمان اهمیت دارد.

از آنجایی که اطلاعات به صورت آنلاین منتقل می شود، این وضعیت باعث می شود که نشت حریم خصوصی و هک ها بیشتر نگران کننده باشد. مشکلات فناوری همچنین می تواند دسترسی به درمان را در زمانی که واقعاً به آن نیاز دارید دشوار کند.

عدم پاسخگویی به شرایط بحرانی

از آنجایی که درمانگران آنلاین از مشتری فاصله دارند، پاسخ سریع و مؤثر در زمان وقوع بحران برای آنها دشوار است.

اگر مشتری افکار خودکشی را تجربه کند یا دچار یک تراژدی شخصی شده باشد، ارائه کمک مستقیم برای درمانگر ممکن است دشوار یا حتی غیرممکن باشد.

برای بیماری های روانی جدی مناسب نیست

درمان آنلاین می‌تواند برای موقعیت‌های مختلف مفید باشد، اما نه در مورد افرادی که نیاز به درمان نزدیک و مستقیم یا مداخله حضوری دارند.

برای مثال، اگر اعتیاد جدی دارید یا علائم شدیدتر یا پیچیده‌تری از یک بیماری روانی دارید، درمان آنلاین ممکن است توصیه نشود مگر اینکه سایر درمان‌ها یا درمان‌های حضوری نیز در برنامه شما نقش داشته باشند. دامنه درمان آنلاین می تواند محدود باشد، بنابراین ممکن است برای موقعیت های پیچیده تر موثر نباشد.

زبان بدن را نادیده می گیرد

اگر از درمان مبتنی بر متن استفاده کنید، درمانگر شما نمی تواند حالات چهره، سیگنال های صوتی یا زبان بدن را ببیند. این سیگنال‌ها اغلب می‌توانند کاملاً گویا باشند و تصویر واضح‌تری از احساسات، افکار، حالات و رفتارهای شما به درمانگر می‌دهند.

برخی از روش‌های ارسال مانند فایل صوتی از طریق اینترنت و چت‌های ویدیویی می‌توانند تصویر واضح‌تری از وضعیت ارائه دهند، اما اغلب فاقد صمیمیت و پیچیدگی هستند که تعاملات دنیای واقعی ارائه می‌دهند.

دکتر سعید انصاری

اطلاعات علمی و حرفه ای دکتر سعید انصاری: ● دارای گواهینامه تخصصی اعصاب و روان با نمره ممتاز ● مسئول آموزش دانشجویان پزشکی در بخش روانپزشکی ● مسول مرکز درمان سومصرف مواد (MMT) بیمارستان ● برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوع اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی ● دوره تخصصی زوج درمانی زیر نظر دکتر سامرند سلیمی ● دارای گواهینامه هیپنوتیزم تراپی از انجمن هیپنوتیزم ایران ● دارای گواهینامه تخصصی نوروفیدبک ● همکاری با رادیو سلامت ● دوره تخصصی سکس تراپی ● انجام مطالعات مختلف و نوشتن مقالات متعدد در زمینه روانپزشکی ● برگزاری کارگاه های مختلف خانواده درمانی، زوج درمانی، فرزندپروری و مشاوره پیش از ازدواج و … ● عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران

پاسخ

تماس سریع