مشکلات رابطه جنسی

مشکلات رابطه جنسی

رابطه جنسی قسمتی مهم از حیات ، سلامت و بهزیستی است و جزئی مهم در ارتباطات صمیمانه و سلامت فردی علی الخصوص ازدواج است لذا مشکلات عملکرد جنسی نیاز به توجه دارد خصوصا اگر زوجین ارتباط موفقی داشته باشند .

بزرگترین مشکل جنسی مردان و زنان در هنگام افزایش سن، کاهش میل جنسی باشد. یکی از خدمات دکتر انصاری روانپزشک و متخصص اعصاب و روان ، زوج درمانی می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02122771870 – 02122790453تماس بگیرید برای ارتباط با دکتر به آدرس تلگرام و اینستاگرام مراجعه کنید.

شایع ترین مشکلات جنسی

• یک سوم زنان از عدم علاقه به برقراری رابطه جنسی شاکی اند. در حالیکه فقط ١٥/٨ درصد مردان از این مساله شکایت دارند .
• یک چهارم زنان قادر نیستند به ارگاسم برسند و از رابطه جنسی لذت ببرند.
• یک چهارم مردان گزارش کرده اند که خیلی سریع و زود به اوج لذت جنسی می رسند و یا نگران عملکرد جنسی خود هستند .

شاید بزرگترین مشکل جنسی مردان و زنان در هنگام افزایش سن، کاهش میل جنسی باشد. در بررسی انجام شده توسط هارت و همکاران ، معلوم گشت که 43 درصد زنان و 31 درصد مردان مشکلاتی در رابطه با کاهش میل جنسی داشتند .
هلن پنسانتی” در کتابش به نام ” بهبود رابطه جنسی می گوید: مهم ترین سوالی که شوهران در هر سن ، نژاد ، طبقه و شغلی در سراسر جهان از من می پرسند این بود : آیا شما می توانید در مورد میل جنسی ام به من کمک کنید؟ من میل جنسی ندارم !

مشکلات رابطه جنسی
مشکلات رابطه جنسی

مشکل شایع دیگر برای مردان ، ناتوانی در رسیدن و یا حفظ نعوظ و برای زنان ناتوانی برای رسیدن به ارگاسم است . به ياد داشته باشيد بسیاری از مشکلات جنسی ناشی از عقاید و نگرش های نادرست در مورد رابطه جنسی است، بنابراين يكى از اقدامات درمانى مهم سكس درمانگر آگاهى بخشى و آموزش زوجين مى باشد.

حدود نیمی از زنان هم مهم ترین مشکل خود را در این رابطه ، کاهش انرژی جنسی می دانند. بزرگ شدن بچه ها ، بی خوابی و خستگی بیش از حد ، دلایل عمده ای است که موجب کمبود انرژی می شود .لذا براى داشتن يك رابطه جنسى خوب و با كيفيت نياز به ايجاد شرايط مناسب – چه به لحاظ جسمى و چه روانى- ميباشد.

برای اطلاع از مشاور جنسی روی ادامه مطلب کلیک کنید.

مطالب مرتبط با این مقاله:

زوجین با دیدن چه علائمی به زوج درمانگر مراجعه کنند؟

چند نکته اثر گذار با همسرتان

مشکلات زناشویی

از تایید همسرتان دست بردارید

آنچه باید از درمان زود انزالی بدانید

 

دکتر سعید انصاری

دارای گواهینامه تخصصی اعصاب و روان با نمره ممتاز، مسئول آموزش دانشجویان پزشکی در بخش روانپزشکی، مسول مرکز درمان سومصرف مواد (MMT) بیمارستان، برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوع اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی، دوره تخصصی زوج درمانی زیر نظر دکتر سامرند سلیمی، دارای گواهینامه هیپنوتیزم تراپی از انجمن هیپنوتیزم ایران، دارای گواهینامه تخصصی نوروفیدبک، همکاری با رادیو سلامت، دوره تخصصی سکس تراپی، انجام مطالعات مختلف و نوشتن مقالات متعدد در زمینه روانپزشکی، عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران، برگزاری کارگاه های مختلف خانواده درمانی، زوج درمانی، فرزندپروری و مشاوره پیش از ازدواج و …

پاسخ

تماس سریع