ویژگی های عشق حقیقی چیست؟

محتوا

ویژگی های عشق حقیقی چیست؟

مشاوران و روانپزشکان در خصوص ویژگی های عشق به نکات ارزنده ای اشاره کرده اند و افراد زیادی هم هستند که خواهان دانستن این موارد می باشند. دکتر سعید انصاری روانپزشک در تهران هستند و در خصوص شناخت بهتر عشق حقیقی نکاتی را ذکر می کنند.

مولفه های عشق حقیقی

مراقبت

ویژگی فوق مؤلفه اصلی عشق است و در حقیقت عاشق از معشوق خویش مراقبت می کند. این مراقبت همانند رابطه بین مادر و فرزند است. چگونه مادر از فرزند خود مراقبت می کند؟ به همان دلیل می گویند «مادر» عاشق فرزندش است.
این حفظ رابطه باید در بین عاشق و معشوق همیشه برقرار باشد.

ویژگی های عشق حقیقی

احساس مسئولیت

مسئولیت به چه معنا است؟ یعنی زمانی که مورد سوال قرار گرفتیم، پاسخگو باشیم. یعنی در رابطه باید بتوانیم نیازها، احساسات و خواسته های فرد مقابل خود را بشناسیم و بتوانیم برای این نیاز ها پاسخی پیدا کنیم.
ما باید نسبت به نیاز هایی مانند امنیت، آرامش، مالی، نیازهای جنسی و … معشوقم احساس مسئولیت کنیم.

احترام به طرفین

احترام بین مولفه های عشق بسیار مورد اهمیت است. کلمه «احترام» از حریم و حرمت می آید. باید این را دانست که فرد مقابل برای خود حریمی دارد و او را نمی توان تغییر داد و نباید توقع داشت همانطور که شما می خواهید رفتار کند در این صورت فردی که باید باشد، نیست و در صورت تغییر او عملا فرد دیگری خواهد شد و خود واقعی اش نیست.لذا احترام بخش مهمی از عشق ورزی است.

شناخت

شناخت نیازهای اولیه از اصلی ترین مولفه های عشق می باشد. چالش های زیادی هستند که می تواند در این شناخت کمک نماید. افرادی هستند که بعد از سال ها زندگی مشترک شناختی از نیاز های طرف مقابل خود ندارد البته برخی از افراد هستند که حتی از نوع و میزان نیاز خود اطلاعی ندارند.

پس این افراد دارای مشکلاتی هستند و بی تردید این افراد در برخورد با فرد دیگر با مشکل رو به رو می شوند و مراقبت های لازم در این روابط انجام نشده است.

دکتر سعید انصاری روانپزشک و متخصص اعصاب و روان  و روان درمانگر،به افراد راهنمایی های لازم را ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تشخیص عشق حقیقی می توانید با شماره های 02122771870 – 02122790453 تماس بگیرید برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

سخن آخر

عشق چگونه شروع و سازنده می شود؟ آیا مانند درخت رشد می کند و بارور می شود؟
این سوالات را باید از خود پرسید و در حفظ عشق تمام تلاش را کرد.

دکتر سعید انصاری

اطلاعات علمی و حرفه ای دکتر سعید انصاری: ● دارای گواهینامه تخصصی اعصاب و روان با نمره ممتاز ● مسئول آموزش دانشجویان پزشکی در بخش روانپزشکی ● مسول مرکز درمان سومصرف مواد (MMT) بیمارستان ● برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوع اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی ● دوره تخصصی زوج درمانی زیر نظر دکتر سامرند سلیمی ● دارای گواهینامه هیپنوتیزم تراپی از انجمن هیپنوتیزم ایران ● دارای گواهینامه تخصصی نوروفیدبک ● همکاری با رادیو سلامت ● دوره تخصصی سکس تراپی ● انجام مطالعات مختلف و نوشتن مقالات متعدد در زمینه روانپزشکی ● برگزاری کارگاه های مختلف خانواده درمانی، زوج درمانی، فرزندپروری و مشاوره پیش از ازدواج و … ● عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران

پاسخ

تماس سریع