اشاره ای کوتاه به برخی مشکلات جنسی

اشاره ای کوتاه به برخی مشکلات جنسی

اساسا رابطه جنسی، قسمتی مهم از حیات، سلامت و بهزیستی است و جزئی مهم در ارتباط صمیمانه در ازدواج میباشد لذا مشکلات جنسی، نیاز به توجه ویژه دارد خصوصا اگر زوجین ارتباط موفقی داشته باشند.

در یک مطالعه علمی مشکلات جنسی را به ترتیب شامل موارد زیر دانست:

۱-یک سوم زنان از عدم علاقه به برقراری رابطه جنسی شاکی اند در حالیکه فقط۱۵/۸ درصد مردان از این مساله شکایت دارند.

۲-یک چهارم زنان قادر نیستند به ارگاسم برسند و از رابطه جنسی لذت ببرند.

۳-یک چهارم مردان گزارش کرده اند که خیلی زود به اوج لذت جنسی میرسند.

شاید بزرکترین مشکل جنسی هر دو جنس در هنگام افزایش سن، کاهش میل جنسی باشد بطوریکه در بررسی یکی از دانشمندان معلوم گشت ۴۳% زنان و ۳۱% مردان مشکلاتی در رابطه با کاهش میل جنسی داشتند.

در تحقیقی دیگر حدود نیمی از زنان مهمترین مشکل خود در رابطه را، کاهش انرژی ذکر میکنند. بزرگ شدن بجه ها، بی خوابی و خستگی بیش از حد دلایل عمده ای است که میتواند سبب کمبود انرژی شود.

مشکل شایع دیگر در مردان، ناتوانی جنسی و یا حفظ نعوظ است که در بسیاری از مشکلات جنسی بدلیل وجود برخی نگرش های نادرست و تعارض بین زوجین میباشد و با بهبود رابطه قابل درمان میباشد. در مجموع با عنایت به موارد ذکر شده به نظر میرسد شیوع اختلالات جنسی بسیار زیادتر از آن است که تصور می شود و با عنایت به اهمیت موضوع درمان مشکل میبایست مورد توجه قرار گیرد.

برخی از خدمات دکتر سعید انصاری روانپزشک
درمان استرس
درمان اضطراب
درمان اختلال  خواب
راه های ارتباطی
شماره تماس: 02126415010 – 09016852008
منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم
با تشکر مدیریت سایت انصاری روانپزشک

برای اطلاع از بهترین روانپزشک در تهران روی ادامه مطلب کلیک کنید .

دکتر سعید انصاری

دارای گواهینامه تخصصی اعصاب و روان با نمره ممتاز، مسئول آموزش دانشجویان پزشکی در بخش روانپزشکی، مسول مرکز درمان سومصرف مواد (MMT) بیمارستان، برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوع اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی، دوره تخصصی زوج درمانی زیر نظر دکتر سامرند سلیمی، دارای گواهینامه هیپنوتیزم تراپی از انجمن هیپنوتیزم ایران، دارای گواهینامه تخصصی نوروفیدبک، همکاری با رادیو سلامت، دوره تخصصی سکس تراپی، انجام مطالعات مختلف و نوشتن مقالات متعدد در زمینه روانپزشکی، عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران، برگزاری کارگاه های مختلف خانواده درمانی، زوج درمانی، فرزندپروری و مشاوره پیش از ازدواج و …

پاسخ

تماس سریع