بدبینی در مردان

بدبینی در مردان

بدبینی در مردان یا پارانوييا نوعی رفتار نابهنجار و بیمار گونه می باشد و در صورتی که اقدامی برای درمان آن صورت نگیرد نه تنها فرد را دچار آسیب های فراوان می کند بلکه زندگی زناشویی را دچار مشکلات فراوان می کند. برخی از افراد بدبینی را با مفاهیمی مانند غیرت ، تعصب و مراقبت اشتباه می گیرند. در برخی موارد این بیماری تا جائی در فرد پیش می رود که باعث ترس مداوم شده و باعث سلب اعتماد از فرد می شود. از آنجائیکه بدبینی در مردان بیشتر از زنان می باشد در ادامه به بررسی علائم و انواع این اختلال روانی می پردازیم.

بدبینی-در-مردان
بدبینی-در-مردان

انواع بد بینی در مردان

1. بدبینی در برخی مردان از بدو تولد وجود دارد.و اینگونه افراد نسبت به محیط پیرامون خود شکاک بوده و همیشه نقاط منفی مسائل را می بینند.
2. نوعی بدبینی در مردان وجود دارد که نهفته می باشد و از برخی رفتارهای آنها می توان پی به این اختلال برد. از جمله داشتن وسواس فکری مرد در روابط اجتماعی همسر خود با جنس مخالف می باشد و در موارد حادتر این رفتار با نوعی بدبینی او همراه می باشد . تشخیص این رفتار مشکل می باشد و نیاز به دقت کافی دارد.
3. بدترین حالت بدبینی در مردان زمانی است که دچار اختلال هذيان هستند . در این مواقع فرد درباره تصورات خود حالت یقین دارد . در این نوع بدبینی مرد به این واقعیت اطمینان دارد که همسرش به او خیانت کرده و از این موضوع رنج می کشد. در صورتی که مرد درمان نشود خطرناک بوده و خوشبینانه ترین حالت در این مواقع اینست که از همسر خود طلاق می گیرد.

علائم بدبینی در مردان

1. داشتن تئوری توطئه
بدبینی مرد به گونه ایست که نسبت به همه چیز شکاک است و فردی که مانند او فکر نمی کند را متهم به ساده بودن می کند. روابط خود را با دیگران محدود می کند . او تصور می کند همه در این فکر هستند که از او سو استفاده نمايند و برای او توطئه می چینند.
2. کینه ای بودن
فرد بدبین نمی تواند به راحتی از اشتباه و گناه دیگران بگذرد و در صورتی که به ظاهر ببخشد آن را فراموش نمی کند و با مشاهده کوچکترین مسئله ای آن اشتباه را به خاطر او می اندازد.

برخی از خدمات دکتر سعید انصاری روانپزشک
درمان استرس
درمان اضطراب
درمان اختلال  خواب
راه های ارتباطی
شماره تماس: 02126415010 – 09016852008
منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم
با تشکر مدیریت سایت انصاری روانپزشک

برای اطلاع از بهترین روانپزشک در تهران روی ادامه مطلب کلیک کنید .

 

دکتر سعید انصاری

دارای گواهینامه تخصصی اعصاب و روان با نمره ممتاز، مسئول آموزش دانشجویان پزشکی در بخش روانپزشکی، مسول مرکز درمان سومصرف مواد (MMT) بیمارستان، برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوع اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی، دوره تخصصی زوج درمانی زیر نظر دکتر سامرند سلیمی، دارای گواهینامه هیپنوتیزم تراپی از انجمن هیپنوتیزم ایران، دارای گواهینامه تخصصی نوروفیدبک، همکاری با رادیو سلامت، دوره تخصصی سکس تراپی، انجام مطالعات مختلف و نوشتن مقالات متعدد در زمینه روانپزشکی، عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران، برگزاری کارگاه های مختلف خانواده درمانی، زوج درمانی، فرزندپروری و مشاوره پیش از ازدواج و …
دیدگاه ها
  1. Sara - شهریور ۲۱, ۱۴۰۰ در ۲:۰۵ ب٫ظ

    سلام وقتتون بخیر دکتر نامزد من خیلی شکاکه و این شکاکی به خاطر وجود خیانت های خیلی زیاد در خانوادشونه و دور و اطرافش خیلی این اتفاق افتاده بارها شده که وقتی بیرون میرم با دوستام بهم میگه که با پسر بودی و بهم خیانت کردی و حرفمو باور نمیکنه در ضمن ما قبل از اینکه نامزد کنیم شش سال دوست بودیم و من یک بار که جدا شدیم و قصدمون برای جدایی جدی بود با یه نفر رفتم بیرون و بعد از مدتی که برگشتیم این موضوع رو باهاش درمیون گذاشتم و خود ایشون هم با کس دیگه ای رابطه داشتن در زمان جدایی ما اما الان همیشه اون موضوع رو بیان میکنن و میگن یادم نمیره بهم خیانت کردی من نمی‌دونم باید چیکار کنم فکرم نمیکنم که پیش مشاور بیاد داریم به پایان دادن نامزدی فکر میکنیم اگر میشه راهنمایی کنید🙏

    پاسخ

پاسخ

تماس سریع