راهنمای پیدا کردن بهترین روانپزشک آنلاین

بیش از نیمی از افرادی که سلامت روان ندارند، به دنبال درمان نیستند. بسیاری از مردم موانعی را برای درمان روانپزشکی تجربه می کنند، از جمله هزینه خدمات، مشکل در حضور در قرار ملاقات حضوری و ترس از قضاوت مرتبط با مراجعه به روانپزشک. در ادامه قصد داریم ویژگی های بهترین روانپزشک آنلاین را به شما معرفی کنیم.

در حالی که خدمات بهداشت از راه دور پزشکی برای چندین دهه در دسترس بوده است، این صنعت به طور فزاینده ای مراقبت های مجازی سلامت روان را نیز ارائه می دهد.

روانپزشکی آنلاین به غلبه بر تعدادی از این موانع کمک می کند. این دسترسی خصوصی و راحت از خانه خود را با کسری از هزینه خدمات ارائه می دهد. از آنجایی که بسیاری از مردم در برگزاری مجموعه ای از جلسات آنلاین راحت تر می شوند، افزایش محبوبیت روانپزشکی آنلاین جای تعجب ندارد.

COVID-19 همچنین منجر به کاهش محدودیت‌ها در خدمات رسانی بهداشتی از راه دور شد. برای کاهش مشاوره حضوری، دولت ها قوانین و دستورالعمل های مربوط به تجویز دارو از راه دور را به روز کردند. این امر پزشکی از راه دور را به طور کلی، و روانپزشکی آنلاین را به طور خاص، گزینه ای مناسب می کند.

روانپزشکی آنلاین
روانپزشکی آنلاین

بهترین روانپزشک آنلاین، پزشکی است که برای ارائه خدمات روانپزشکی از طریق اینترنت، معمولاً از طریق چت، تماس های تلفنی یا چت تصویری جلسات مشاوره خود را برگذار می‌کند.

مانند روانپزشکان حضوری، روانپزشکان آنلاین در تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری های روانی، از جمله اختلالات مصرف مواد، تخصص دارند. شرایط ممکن است شامل اضطراب، افسردگی، اختلال استرس پس از سانحه و بی خوابی و غیره باشد. به طور کلی، بهترین روانپزشک آنلاین می تواند در صورت نیاز، به استثنای مواد کنترل شده، داروها را تجویز کند.

بیشتر بخوانید: بهترین روانپزشک تهران

مراقبت‌های آنلاین سلامت روان می‌تواند راه نجاتی برای کسانی باشد که در مناطق روستایی و سایر مکان‌های جغرافیایی که فاقد گزینه‌های کافی و در دسترس بودن برای خدمات روانپزشکی، درمانی، و یا مدیریت دارو هستند، به ویژه از آنجایی که نرخ‌های خدمات آنلاین تا حد زیادی مقرون‌به‌صرفه‌تر از هزینه‌های دریافتی است.

چه ویژگی های بهترین روانپزشک آنلاین را باید در نظر بگیرید؟

شیوه های ارتباطی
روانپزشکی آنلاین طیف وسیعی از راه ها را برای تماس با روانپزشک ارائه می دهد. تماس های ویدیویی برای مشاوره از راه دور استاندارد هستند، اما برخی از پلتفرم ها گزینه تماس صوتی، چت زنده یا سیستم پیام رسانی را نیز دارند. انتخاب روشی که بهترین کار را برای شما دارد، احتمالاً منجر به رضایت بیشتر از خدمات شما خواهد شد.
روانپزشک در دسترس است
مزیت روانپزشکی آنلاین این است که مجبور نیستید به مطب روانپزشک خود بروید. این بدان معناست که دسترسی به پزشکان مختلف و یافتن کسی که با او راحت هستید آسان تر است.
هزینه روانپزشکی آنلاین
مراجعه آنلاین به روانپزشک معمولاً ارزان تر از روانپزشکی حضوری است. علاوه بر قیمت هر بازدید، باید مدت جلسات ارائه شده را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که مطابق با انتظارات شما است.
حریم خصوصی و محرمانه بودن
روانپزشکان دارای مجوز در رابطه با داده ها و اطلاعات بالینی شما ملزم به قوانین حریم خصوصی و محرمانگی هستند. علاوه بر این، تمام پلتفرم‌های پزشکی از راه دور آنلاین موظف به پیروی از مقررات برای اطمینان از امنیت داده‌های شما هستند.

مراقبت از راه دور برای برخی از بیمارانی که در دسترسی به خدمات حضوری مشکل دارند مفید است. این شامل:

  • افرادی که در مناطق دور افتاده زندگی می کنند، سفر به نزدیکترین ارائه دهنده حضوری را دشوار می کند.
  • بیماران مبتلا به محدودیت های جسمی یا اختلالات اضطرابی.
  • جنبه دیگری که روانپزشکی آنلاین را نسبت به قرار ملاقات های رو در رو معمولی در دسترس تر می کند، هزینه است.
  • روانپزشکی آنلاین برای موارد اورژانسی یا بیماران با تشخیص های شدید مناسب نیست. اکثر آنها فقط برای بیماران بالای 18 سال خدمات ارائه می دهند.

اگرچه روانپزشکان آنلاین می توانند طیف وسیعی از داروها را تجویز کنند، اما طبق قانون فعلی نمی توانند داروهای “کنترل شده” را تجویز کنند. این موارد فقط توسط پزشکی که شخصاً با شما ملاقات کرده است تجویز می‌شود.

از دیدگاه بالینی، روانپزشکی از راه دور، هم از نظر دقت تشخیص و هم از نظر اثربخشی درمان، معادل روانپزشکی رو در رو است. با این وجود، یک موضوع رایج این است که بیماران هنگام کار با پزشکی که کاملاً با او راحت هستند، بیشترین پیشرفت را نشان می‌دهند.

دکتر سعید انصاری

اطلاعات علمی و حرفه ای دکتر سعید انصاری: ● دارای گواهینامه تخصصی اعصاب و روان با نمره ممتاز ● مسئول آموزش دانشجویان پزشکی در بخش روانپزشکی ● مسول مرکز درمان سومصرف مواد (MMT) بیمارستان ● برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوع اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی ● دوره تخصصی زوج درمانی زیر نظر دکتر سامرند سلیمی ● دارای گواهینامه هیپنوتیزم تراپی از انجمن هیپنوتیزم ایران ● دارای گواهینامه تخصصی نوروفیدبک ● همکاری با رادیو سلامت ● دوره تخصصی سکس تراپی ● انجام مطالعات مختلف و نوشتن مقالات متعدد در زمینه روانپزشکی ● برگزاری کارگاه های مختلف خانواده درمانی، زوج درمانی، فرزندپروری و مشاوره پیش از ازدواج و … ● عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران

پاسخ

تماس سریع