شیوه رانندگیتان پرده از شخصیتتان بر می دارد!

شیوه رانندگیتان پرده از شخصیتتان بر می دارد!

وسایل نقلیه که از مشخصات تمدن است، با افزایش تعداد تصادفات و مرگ ومیر، تبدیل به مشکل بزرگى در عرصه هاى مختلف اجتماعى شده است. آمارها نشان میدهد که در هر ۵ ثانیه یکنفر در جهان به دنبال حوادث رانندگى جان خود را از دست میدهد که متاسفانه ایران  جایگاه خوبى در میان سایر کشورها ندارد.

از سویى دیگر میدانیم رفتار رانندگى هر شخص به طور کلى درون مجموعه اى از رفتارها قرار میگیرد که بدان شخصیت میگوییم. اساسا “شخصیت” الگوههاى رفتارى و روشهاى کاملا مشخصى است که آدمیان در مقابله با موقعیت ها و مواجهه با امور روزمره زندگى به کار مى برند. یکى از محققین بیان کرد؛ “انسان آنگونه رانندگى مى کند که زندگى مى کند”. بنابراین به نظر میرسد رابطه معنا دارى بین این دو وجود دارد.

عدم رعایت حقوق دیگر رانندگان و تجاوز به حریم آنها یا ایجاد وحشت و اضطراب در بین دیگران نشانه خشونت و بدرفتاری فرد می‌باشد و او را شخصی گستاخ و متجاوز معرفی می‌کند.

ویژگیهاى شخصیتى زیادى در شکل گیرى رانندگى ما نقش دارند که در ادامه به آن اشاره مى شود؛

١- نیاز به تحت کنترل بودن، معمولا در رانندگى وسواس زیادى دارند و به تذکرات دیگران اهمیت نمیدهند.

٢- افراد خودشیفته و مغرور که بدنبال اثبات خود به دیگران میباشند.

٣-خشونت، معمولا این افراد موجب ترس در دیگران میشوند.

۴- احتیاط بیش از اندازه و نگرانى از بروز اتفاقاتى که هنوز پیش نیامده است.

۵-بدبینى و پارانویا؛ این ویژگی گاها در رانندگى خود را نشان میدهد، به طور مثال این افراد نوع رانندگى دیگران را حاوى پیام براى خود میدانند و معمولا به دنبال واکنش میباشند.

برخی از خدمات دکتر انصاری روانپزشک

درمان استرس

درمان اضطراب

درمان اختلال در خواب

راه های ارتباطی

شماره تماس: 02126415010 – 09016852008

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت انصاری روانپزشک

دکتر سعید انصاری

دارای گواهینامه تخصصی اعصاب و روان با نمره ممتاز، مسئول آموزش دانشجویان پزشکی در بخش روانپزشکی، مسول مرکز درمان سومصرف مواد (MMT) بیمارستان، برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوع اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی، دوره تخصصی زوج درمانی زیر نظر دکتر سامرند سلیمی، دارای گواهینامه هیپنوتیزم تراپی از انجمن هیپنوتیزم ایران، دارای گواهینامه تخصصی نوروفیدبک، همکاری با رادیو سلامت، دوره تخصصی سکس تراپی، انجام مطالعات مختلف و نوشتن مقالات متعدد در زمینه روانپزشکی، عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران، برگزاری کارگاه های مختلف خانواده درمانی، زوج درمانی، فرزندپروری و مشاوره پیش از ازدواج و …

پاسخ

تماس سریع