بهترین راه یافتن “علت اختلال نعوظ” در مردان چیست؟

اختلال نعوظ یکی از انواع اختلالات جنسی است که شیوع ۱۰-۲۰ درصد در مردان دارد و کیفیت زندگی زناشویی فرد را تحت تاثیر قرار میدهد. اغلب مردانی که با شکایات جنسی به روانپزشکان مراجعه میکنند، دچار ناتوانی جنسی (اختلال نعوظ) میباشد.

بهترین راه یافتن “علت اختلال نعوظ” در مردان چیست؟

اختلال نعوظ تمام عمر بسیار نادر است و اغلب بروز آن با افزایش سن زیاد می شود. میزان آن در جوانان حدود ۸% است و در یک مطالعه صورت گرفته نشان داده شد حدود ۷۵% مردان در سن ۸۰ سالگی دچار این اختلال میشوند.

علل اختلال نعوظ در مردان می تواند جسمی یا روانی و یا ترکیبی از هر دو باشد. مهمترین ابزار برای یافتن علت آن، اخذ شرح حال دقیق توسط روانپزشک می باشد. اگر فردی ابراز کند گاه گاهی بدون هدف مقاربت و به صورت خود به خودی نعوظ پیدا میکند یا نعوظ های صبحگاهی دارد، یا با خودارضایی و . . . نعوظ کامل دارد می توان از علل جسمانی ناتوانی (مشکلات دستگاه تناسلی، کلیویی، عروقی و . . .) صرف نظر کرد و دست به اقدامات تشخیصی پر هزینه و غیر ضروری نزد! و با پیگیری رواندرمانی شاهد بهبود وضعیت باشد.

اما همانطور که اشاره شد یکی از علل بروز ناتوانی جنسی مشکلات جسمانی می باشد که از آن دسته می توان به برخی عوارض دارویی (برخی داروهای فشارخون، روانپزشکی، شیمی درمانی و غیره) و بیماریهای کلیویی، دیابت،اختلالات کبدی، اختلالات ریویی، ام اس،پارکینسون و کمبود برخی ویتامین ها و . . . اشاره نمود که بر اساس شرح حال انجام شده، اقدامات تشخیصی لازم انچام می شود.

دکتر سعید انصاری

دارای گواهینامه تخصصی اعصاب و روان با نمره ممتاز، مسئول آموزش دانشجویان پزشکی در بخش روانپزشکی، مسول مرکز درمان سومصرف مواد (MMT) بیمارستان، برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوع اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی، دوره تخصصی زوج درمانی زیر نظر دکتر سامرند سلیمی، دارای گواهینامه هیپنوتیزم تراپی از انجمن هیپنوتیزم ایران، دارای گواهینامه تخصصی نوروفیدبک، همکاری با رادیو سلامت، دوره تخصصی سکس تراپی، انجام مطالعات مختلف و نوشتن مقالات متعدد در زمینه روانپزشکی، عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران، برگزاری کارگاه های مختلف خانواده درمانی، زوج درمانی، فرزندپروری و مشاوره پیش از ازدواج و …

پاسخ

تماس سریع